Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2017-07-31

Augo elektros importas iš Latvijos ir Lenkijos

Praėjusią savaitę, liepos 24-30 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 37,85 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina buvo 23 proc. aukštesnė, o su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – 6 proc. mažesnė. 
 
Lietuvoje importuota 85 suvartotos elektros, 34 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 41 proc. elektros – iš trečiųjų šalių ir 17 proc. – iš Lenkijos. Praėjusią savaitę Lietuvoje daugiau gamino Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir vietos elektrinės pagamino trečdaliu daugiau elektros nei ankstesnę savaitę. Estijoje gamyba smuko dešimtadaliu, o Latvijoje tris dienas iš eilės dirbo Rygos antroji šiluminė elektrinė ir bendra gamyba augo 6 proc. Baltijos šalyse 70 proc. elektros buvo pagaminta šiluminėse elektrinėse, 21 proc. – hidroelektrinėse ir 9 proc. – vėjo elektrinėse. 
 
Kaip skelbiama „Nord Pool“ informacinėje sistemoje, po sausumos kabelio remonto „NordBalt“ planuojama įjungti naktį iš rugpjūčio 1-osios į rugpjūčio 2-ąją. 
 
Liepos 24-30 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 29 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 18 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 16 proc., o Lietuvos kryptimi - 65 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų