Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-11-28

Elektros rinkoje kainos mažėjo antrą savaitę iš eilės

Praėjusią savaitę, lapkričio 21-27 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 37 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina sumažėjo 5 proc., o palyginti su tuo pačiu metu pernai – smuko penktadaliu.
 
Lietuvoje importuota 67 proc. suvartotos elektros, 43 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Palyginti su praėjusia savaite, Baltijos šalyse hidroelektrinių gamyba augo beveik du kartus, o vėjo elektrinių – trečdaliu. Lietuvoje hidroelektrinės taip pat pagamino beveik du kartus daugiau elektros. Kadangi gamyba iš atsinaujinančių išteklių augo, mažiau gamino šiluminės elektrinės. Nuo praėjusio ketvirtadienio nebedirbo Lietuvos elektrinė, todėl Lietuvoje šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo 61 proc. 
 
Praėjusios savaitės viduryje Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose formavosi skirtingos kainos, nes dėl vykdytų planuotų priežiūros darbų linijoje nuo Klaipėdos iki Bitėnų buvo sumažintas ir Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas. 
 
Tuo tarpu visą praėjusią savaitę Lietuvos ir Švedijos ketvirtos zonos vidutinė dienos kaina buvo vienoda ir „NordBalt“ jungtimi naktį vyravo elektros srautas į Švediją, o dieną – elektros srautas į Lietuvą. Per savaitę Švedijoje dešimtadaliu išaugo vėjo elektrinių gamyba. Sekmadienio vakare buvo atjungtas 1400 MW galios „Oskarshamn“ atominės elektrinės blokas. 
 
Lapkričio 21-27 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 42 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 34 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 29 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 64 proc., o Lietuvos kryptimi - 32 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 12 proc., o Švedijos kryptimi – 16  proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų