Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2019-02-12

Elektros energija praėjusią savaitę Lietuvoje atpigo 12%

Vasario 4 – 10 d. mūsų šalyje fiksuotas didžiausias Baltijos šalių regione 12% kainos kritimas iki 50,7 Eur/MWh – tokia kaina elektros energiją Lietuva praėjusią savaitę pirko biržoje „Nord Pool“.
Tuo metu Estijoje ir Latvijoje kainos mažėjimas siekė 10 % iki 51,6 Eur/MWh. Kainos pokyčiams Baltijos šalyse įtakos turėjo vėjo generacijos padidėjimas, vidutiniškai 6% sumažėjęs suvartojimas, sumažėjęs poreikis šiluminių elektrinių generacijai bei kainos kritimas kaimyninėse šalyse.
Lietuvoje vietinė elektros energijos generacija išaugo 40% iki 82,5 GWh ir vidutiniškai patenkino 32 % šalies elektros suvartojimo. Pastarasis sumažėjo 4 % iki 259 GWh. Didžiausi fiksuoti pokyčiai – 83 % padidėjusi hidroelektrinių generacija iki 12 GWh per savaitę ir antrą savaitę iš eilės augusi vėjo elektrinių generacija (+64 %) iki 38 GWh. 6-os savaitės gamybos pasiskirstymas Lietuvoje: 46% sudarė vėjo elektrinės, 40% šiluminės elektrinės ir 14% - hidroelektrinės.
Lietuvoje vasario 4 – 10 d. 68% šalies elektros suvartojimo sudarė elektros energijos importas. Bendras importo srautas šią savaitę sumažėjo 5%. Importo struktūrą sudarė: 68 % iš III šalių, 17% iš Švedijos, 11% iš Lenkijos ir 4% iš Latvijos. Bendras elektros energijos srautas iš Lietuvos 6-ą 2019 metų savaitę buvo 34% didesnis nei praėjusią savaitę. Eksporto srauto pasiskirstymas: 48% į Latviją, 29% į Lenkiją ir 23% į Švediją.
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos LitPol Link  jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 35%, o Lietuvos kryptimi – 40%. NordBalt pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 41%, o Švedijos - 25%.
 
***„Litgrid“ savaitinėse apžvalgose analizuojami „Nord Pool“ rinkoje prekiaujamos didmeninės elektros energijos kainos pokyčiai Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, apžvelgiama elektros energijos importo/ eksporto dinamika ir srautų pasiskirstymas bei Baltijos šalių generacijos pokytis.
 
Sistemos duomenis realiu laiku galima stebėti: https://www.litgrid.eu/index.php/sistemos-duomenys/79
 
 
Į viršų