Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-06-12

Žengtas žingsnis link Lietuvos energetinio savarankiškumo

Seimui priėmus Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymą, žengtas svarbus žingsnis Lietuvai ateityje užsitikrinant energetinį savarankiškumą ir saugumą.

Lietuvos ir Europos elektros sistemų integracija apima keletą jau vykdomų bei plėtojamų strateginių energetikos projektų: elektros jungtis su Lenkija „Litpol Link 1“ ir „Litpol Link 2“, jungtį su Švedija „Nordbalt“ ir pasirengimą statyti bazinį regiono elektros generatorių – Visagino atominę elektrinę.

„Priimtas įstatymas įteisina mūsų valstybės strateginį siekį ne tik politiškai, bet ir energetiškai būti pilnateisiais Europos Sąjungos dalyviais. Elektros sistemos integracija į Europą – tai galimybė patiems valdyti savo elektros sistemą ir elektros srautus, savarankiškai spręsti dėl energetikos infrastruktūros, elektros rinkos ir sistemos valdymo. To Lietuva siekia kartu su Latvija ir Estija“, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Siekiant sėkmingo integracijos į Europos elektros sistemą proceso, taip pat būtina sukurti Baltijos valstybių elektros rinką bei įsitraukti į Šiaurės šalių ir Europos elektros rinkas. Netrukus Lietuva įsilies į Šiaurės šalių elektros rinką – šiuo metu intensyviai ruošiamasi Skandinavijos elektros biržos „Nord Pool Spot“ veiklos Lietuvoje pradžiai, kuri numatyta birželio 18 d.
Į viršų