Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-05-27

Gautas pirmasis leidimas elektros oro linijai Vakarų Lietuvoje tiesti

2011 m. gegužės 24 d. Telšių rajono savivaldybės administracija išdavė leidimą elektros perdavimo sistemos operatoriui AB Litgrid pradėti statyti naują 330 kV elektros oro liniją Telšiai - Klaipėda. Tai yra pirmasis iš trijų leidimų, reikalingų šiai linijai nutiesti Vakarų Lietuvoje. Tokio pat pobūdžio leidimų dar laukiama iš Plungės ir Klaipėdos savivaldybių.
 
Vykdomas oro linijos projektas yra tiesiogiai susijęs ne tik su Lietuvos ir Švedijos bendru projektu NordBalt, bet ir su Lietuvos energetinės sistemos saugumo sustiprinimu. Jis iš esmės sustiprins elektros perdavimo tinklą Vakarų Lietuvoje.
 
"Šis projektas itin svarbus Lietuvos elektros energetikos sistemos įsijungimui į Europos elektros energetikos sistemą ir elektros rinką", - teigė "Litgrid" generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

98 km ilgio ir 900 MW galingumo oro linijos projektas įvertintas 117 mln. lt. "Tikintis sėkmingai pagal planą vystyti "NordBalt" projektą, reikia 2013 metais baigti oro linijos Telšiai - Klaipėda darbus", - teigė V. Poderys.

2010 m. kovo mėn. Lietuvos ir š vedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl "NordBalt" projekto įgyvendinimo. Projektu siekiama nutiesti tarpsisteminę jungtį tarp Lietuvos ir Švedijos elektros energijos perdavimo sistemų, užtikrinti technines sąlygas integruoti šalies elektros rinką į bendrą Baltijos jūros valstybių elektros rinką.

700 MW galios tarpsisteminė elektros jungtis "NordBalt" bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.
 
Į viršų