Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Žemės savininkams

Servitutai

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, įgyvendindamas valstybinės reikšmės strateginius elektros energetikos projektus, tiesia Lietuvoje aukštos įtampos elektros linijas. Neretai linijos tiesiamos per privačius žemės savininkų sklypus, todėl naujų linijų trasoms būtina nustatyti servitutus. Pagal Elektros energetikos įstatymą žemės savininkams pasirašius žemės servituto nustatymo sutartis, elektros perdavimo sistemos operatoriui, atsakingam už Lietuvos elektros perdavimo tinklo plėtrą, suteikiama teisė savininko sklypo dalyje tiesti naujas elektros perdavimo linijas. Servituto nustatymo sutartimi žemės savininkas suteikia leidimą operatoriui naudotis ir aptarnauti pastatytą elektros liniją.

Už servituto nustatymą žemės savininkui išmokama piniginė kompensacija, apskaičiuota pagal LR Vyriausybės patvirtintą metodiką.

Nustačius servitutą ir nutiesus elektros liniją, žemė ir toliau priklauso savininkui, joje ir toliau galima dirbti visus įprastus darbus. Keli apribojimai taikomi tik tai sklypo daliai, kuri patenka į elektros perdavimo linijos apsaugos zoną. Apie ją plačiau skaitykite skyrelyje „Apsaugos zonos“ čia.
 
Esamoms aukštos įtampos elektros linijoms galioja įstatyminis servitutas, kuris leidžia elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“ netrukdomai vykdyti tinklo priežiūrą ir eksploataciją linijos trasoje
Į viršų