Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Tinklo plėtra

Klaipėdos pastotė

330/110/10 kV Klaipėdos transformatorių pastotės rekonstrukcija
Projekto reikšmė

330/110/10 kV Klaipėdos transformatorių pastotės rekonstrukcija yra būtina, didinant Lietuvos elektros energetikos sistemos darbo patikimumą. Klaipėdos transformatorių pastotės rekonstrukcija vykdyta ruošiantis elektros jungties su Švedija „NordBalt“ eksploatacijai. Šalia pastotės šiuo metu statomas vienas svarbiausių elektros jungties įrenginių – nuolatinės srovės keitiklis.

Projekto tikslas

Prie rekonstruotos pastotės prijungta 2014 m. rudenį baigta statyti elektros perdavimo linija, sujungianti Klaipėdą su Telšiais. Užbaigus elektros jungtį su Švedija, prie jos bus prijungta „NordBalt“. Taip didinamas energijos tiekimo patikimumas elektra aprūpinant vakarinę Lietuvos dalį, dažai pažeidžiamą stichinių oro sąlygų.

Bendra projekto informacija
 
Projekto vertė – 18,8 mln. eurų (65 mln. Lt).
 
Darbų kalendorius

2012 m. sausio 31 d. pasirašyta rangos darbų sutartis su viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu UAB „Tetas“ ir AB „Empower“ konsorciumu.
 
2012 m. liepą į Klaipėdos pastotę atvežtas galingiausias Lietuvoje autotransformatorius.
 
2014 m. gruodį Klaipėdos pastotės rekonstrukcija baigta
 
Projekto finansavimas

Projektas iš dalies finansuotas Europos regioninės plėtros fondas pagal ES Ekonomikos veiksmų programos 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ įgyvendinimo priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“.

 
Į viršų