Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Rekonstruota Klaipėdos pastotė paruošta prijungti prie būsimos elektros jungties „NordBalt“
2014-12-31

Rekonstruota Klaipėdos pastotė paruošta prijungti prie būsimos elektros jungties „NordBalt“

Vakarinės Lietuvos dalies gyventojai nuo šiol bus dar patikimiau aprūpinti elektra – atnaujinta Klaipėdos transformatorių pastotė ne tik padidins patikimą elektros tiekimą, bet ir užtikrins saugesnį elektros energijos tranzitą. Per trejus rekonstrukcijos metus Klaipėdos pastotėje vietoj senos įrangos sumontuoti nauji įrenginiai, įdiegtos modernios valdymo technologijos. Klaipėdos transformatorių pastotė yra paruošta prijungti prie elektros jungties „NordBalt“, kurios statybos bus baigtos po metų.
 
„Rekonstruodami itin svarbų Lietuvos elektros perdavimo sistemai mazgą žengėme dar vieną didelį žingsnį sėkmingo jungties su Švedija įgyvendinimo link. Modernizavus pastotę pagal aukščiausius saugumo ir elektros perdavimo patikimumo reikalavimus užsitikrinome didesnę kontrolę ir griežtesnį valdymą, o tai reiškia, kad į įvykius sistemoje bus reaguojama laiku ir efektyviai“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovski.
 
Po metų Klaipėdos pastotė taps svarbiausiu elektros energijos tranzito centru Lietuvoje. Dabar pastotę tarpsisteminėmis aukštos įtampos elektros perdavimo linijomis pasiekia elektros energija iš Latvijos ir Karaliaučiaus, o pradėjus veikti „NordBalt“ iki jos atitekės elektra iš Švedijos. Prie pastotės prijungta ir pirmoji per atkurtos nepriklausomybės metus pastatyta 330 kilovoltų (kV) elektros perdavimo linija, jungianti Klaipėdą su Telšiais.
 
Vykdant rekonstrukciją buvo demontuotos senos 330 ir 110 kV pastotės dalys, rekonstruota daugiau nei dešimt 110 kV oro ir kabelinių elektros linijų, o pastotės teritorijoje iškilo nauji 10 kV, 110 kV ir 330 kV moduliniai pastatai. Šiuo metu čia veikia du didžiausios galios autotransformatoriai Lietuvos elektros perdavimo tinkle. Klaipėdos pastotėje įdiegti nauji valdymo punktai, kurie automatiškai siunčia duomenis į Sistemos valdymo centro pultą Vilniuje. Taikant pažangų planavimą ir technologinius sprendimus sumaniai parinkta vieta ir „NordBalt“ nuolatinės srovės keitikliui: dalis pastato statoma buvusios 110 kV skirstyklos teritorijoje, o senoji 110 kV skirstykla, užimanti mažiau vietos, pastatyta šalia.
 
Klaipėdos pastotėje rekonstrukcijos darbai pradėti vykdyti 2012 metų vasarį, jų vertė siekia 65 mln. litų, beveik trečdalis iš jų finansuota Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. 
 
Į viršų