Nuoroda nukopijuota
Litgrid

Mūsų identitetas – kur kas daugiau nei logotipas. Tai tipografijos, spalvų ir grafinių elementų rinkinys, atspindintis ne tik mūsų vertybes, bet ir komunikacijos tikslus. Vadovaudamiesi šiais aprašymais ir gairėmis, ne tik išlaikysime komunikaciją vientisą, bet ir kursime ryšį su mums svarbiomis auditorijomis ir stiprinsime prekės ženklo atpažįstamumą.

Apie
Litgrid

Litgrid misija – įgalinti tvarius ir efektyvius elektros energijos mainus. Misiją įprasminame gyvos ir stiprios energijos, atėjusios iš gamtos motyvu, brėžiančiu naują energetikos kryptį.

 

Saulės aktyvumo metais jos paviršiuje bei gelmėse sustiprėja fiziniai procesai – susidaro daug blyksnių, išmetančių į kosminę erdvę didelius Saulės plazmos srautus. Šios vėjo atneštos dalelės susidūrusios su Žemės atmosferoje esančiu deguonimi ir azotu, sukelia magnetines švytinčias audras, kurias šioje kryptyje išreiškiame grafine kalba, kuri nuolat tranformuojasi, juda ir atsinaujina.

 

Grafinė, iš itin smulkių dalelių sudaryta pašvaistė, atspindi pagrindines Litgrid roles: transformaciją, atsinaujinančius šaltinius bei sinchronizaciją tarp vietinių ir tarptautinių partnerių, tinklo vartotojų ir gamintojų.

Logotipas
Logotipas

„Litgrid” logotipas yra pagrindinė ir geriausiai atpažįstama mūsų vardą reprezentuojanti priemonė. Čia pateiktos gairės padės logotipą naudoti nuosekliai ir be klaidų.

Tai – pagrindinė logotipo versija. Mūsų logotipas visuomet naudojamas tamsiai mėlynos spalvos kai taikomas ant šviesių fonų arba baltos spalvos jei naudojamas ant tamsių.

Atsisiųsti logotipo paketą

 

Logotipo versijos

Čia vaizduojamos visos logotipo versijos: horizontali (ją laikome pagrindine), vertikali ir simbolio versija.

 

Horizontali logotipo versija

Tai yra pagrindinė ir geriausiai atpažįstama logotipo versija, todėl ją naudojame dažniausiai.

Vertikali logotipo versija

Šią logotipo versiją naudojame tuomet, kai makete negalime naudoti pagrindinės (horizontalios) logotipo versijos.

Simbolis

Simbolį naudojame tuomet, kai nėra būtina naudoti pilnos logotipo versijos.

Saugos zona

Norint užtikrinti logotipo skaitomumą ir tinkamą matomumą, rekomenduojame aplink jį (iki 50% simbolio aukščio) nedėti jokių grafinių elementų ir palikti daugiau erdvės.

 

Horizontalios logotipo versijos saugos zona.

Vertikalios logotipo versijos saugos zona.

Simbolio saugos zona.

Minimalus dydis

Norint užtikrinti logotipo atpažįstamumą ir skaitomumą rekomenduojame nenaudoti logotipo mažesniais dydžiais nei čia nurodoma.

 

Horizontalios logotipo versijos minimalus plotis turėtų būti ne mažesnis nei 120 px skaitmeninėje erdvėje ar 35 mm spaudoje.

Vertikalios logotipo versijos minimalus plotis turėtų būti ne mažesnis nei 50 px skaitmeninėje erdvėje ar 10 mm spaudoje.

Simbolio minimalus plotis turėtų būti ne mažesnis nei 50 px skaitmeninėje erdvėje ar 10 mm spaudoje.

Tinkamas naudojimas

Išlaikytos logotipo proporcijos. Užtikrintas lengvas skaitomumas ant skirtingų fonų. Naudojamos tik patvirtintos identiteto spalvos. Atsižvelgta į logotipo saugos zoną.

Netinkamas naudojimas

Pakeistos logotipo proporcijos. Neužtikrintas skaitomumas ant skirtingų fonų. Naudojamos nepatvirtintos identiteto spalvos. Per maža logotipo versija. Neatsižvelgta į logotipo apsauginę zoną.

Spalvų paletė

 

Šios spalvos yra neatsiejama mūsų identiteto dalis, jungianti logotipą, tipografiją ir kitas vaizdines priemones į bendrą sistemą. Prieš naudodami šias spalvas, įsitikinkite, ar nustatyti tinkami spalvų kodai ir ar jos naudojamos tinkamiems elementams spalvinti.

 

Pagrindinės spalvos
  • #0f2d46
    Tamsi mėlyna
    RGB: 15, 45, 70
    CMYK: 100, 80, 45, 45
    Pantone: 2965
  • #469bd2
    Dangaus mėlyna
    RGB: 70, 155, 210
    CMYK: 70, 25, 0, 0
    Pantone: 2925
  • #19ff8c
    Pašvaistės žalia
    RGB: 25, 255, 140
    CMYK: 50, 0, 55, 0
    Pantone: 7487
  • #aafff0
    Mėtinė
    RGB: 170, 255, 240
    CMYK: 20, 0, 10, 0
    Pantone: 573
  • Spalvos perėjimą sudaro:
    Mėtinė (#aafff0)
    Pašvaistės žalia (#19ff8c)
  • #ffffff
    Balta
    RGB: 255, 255, 255
    CMYK: 0, 0, 0, 0
    Pantone: White
Antrinės spalvos
  • #73afbe
    Melsva tamsi
    RGB: 115, 175, 190
    CMYK: 55, 15, 20, 0
    Pantone: 7695
  • #b9d7e1
    Melsva šviesi
    RGB: 185, 215, 225
    CMYK: 35, 5, 5, 0
    Pantone: 2204
  • #00eb8c
    Žalia
    RGB: 0, 235, 140
    CMYK: 65, 0, 55, 0
    Pantone: 353
  • #73f5c8
    Žalia šviesi
    RGB: 115, 245, 200
    CMYK: 45, 0, 45, 0
    Pantone: 332
  • #b9eb00
    Salotinė
    RGB: 185, 235, 0
    CMYK: 30, 0, 100, 0
    Pantone: 389
  • #dcf573
    Salotinė šviesi
    RGB: 220, 245, 115
    CMYK: 20, 0, 55, 0
    Pantone: 386
Akcentinės spalvos infografikai
  • #1e6eff
    Ryški mėlyna
    RGB: 30, 110, 255
    CMYK: 85, 55, 0, 0
  • #8c73fa
    Violetinė
    RGB: 140, 115, 250
    CMYK: 55, 70, 0, 0
  • #0fcd73
    Ryški žalia
    RGB: 15, 205, 115
    CMYK: 90, 0, 75, 0
  • #ff916e
    Oranžinė
    RGB: 255, 145, 110
    CMYK: 0, 50, 50, 0
  • #ff3232
    Raudona
    RGB: 255, 50, 50
    CMYK: 0, 90, 80, 0
  • #555555
    Tamsi pilka
    RGB: 85, 85, 85
    CMYK: 0, 0, 0, 80
  • #e1e1e1
    Šviesi pilka
    RGB: 225, 225, 225
    CMYK: 0, 0, 0, 15
Spalvų naudojimas

Identitete naudojame šias spalvas, pagal numatytą jų proporciją. Spalvos skirstomos į tris grupes – pagrindines, antrines ir papildomas akcentines spalvas.

 

Pagrindinės spalvos

Šios penkios spalvos yra pagrindinės ir geriausiai perteikiančios mūsų identiteto kuriamą nuotaiką. Šių spalvų naudojame daugiausiai, todėl jomis spalviname fonus ar kitus stambius grafinius elementus. Spalvos perėjimas (iš pašvaistės žalios į mėtinę) naudojamas tik pagrindiniam mūsų grafiniam komponentui, kuris atvaizduoja energijos pliūpsnį.

Mūsų vizualinis identitetas balansuoja tarp šviesos ir tamsos, todėl kuriant priemones ar maketus svarbu visko nespalvinti vien tamsia mėlyna spalva, bet taip pat palikti ir daug baltos spalvos erdvės.

 

 

 

Antrinės spalvos

Jos yra spalviškai giminingos pagrindinėms. Antrines spalvas daugiausiai naudojame ikonų spalvinimui, infografikų ar diagramų vaizdavimui, taip pat fonuose tais atvejais, kai makete reikalinga išryškinti skirtingus informacijos vienetus.

 

 

 

Akcentinės spalvos infografikai

Šias spalvas naudojame tik tais atvejais, kai neišsitenkame su pagrindinėmis bei antrinėmis. Jomis spalviname tik smulkius grafinius elementus ar tekstus, dažniausiai infografikuose ar diagramose, kai reikalinga išryškinti ar atskirti daug skirtingų informacijos elementų. Šių spalvų niekuomet nenaudojame stambiems grafiniams elementams, antraštėms ar fonams.

 

 

Tipografija
Šriftas

Pagrindinis „Litgrid” šriftas yra „Roobert“, tai – modernus groteskinis šriftas, suteikiantis mūsų identitetui šiuolaikiškumo ir lengvumo įspūdį. Šis šriftas naudojamas komunikacijoje, spaudoje ir kitose identiteto kūrimo priemonėse. Jį naudojame tiek antraštėms, tiek teksto blokams.

Visuomet naudojame Regular šrifto stilių, tačiau kai reikalinga tekstą išskirti ar paryškinti taikome SemiBold stilių.

 

Šrifto alternatyva

Tais atvejais kai nėra galimybės naudoti pagrindinio identiteto šrifto – naudojame alternatyvą – sisteminį šriftą „Arial“.

Jį naudojame taip pat kaip ir „Roobert“: visuomet taikome Regular šrifto stilių, tačiau kai reikalinga tekstą išskirti ar paryškinti taikome Bold stilių.

Fotografija
Fotografijos stilius

Nuotraukų stiliaus gairės paaiškins, kaip vaizduoti skirtingus objektus ar erdves, padės rasti tinkamas nuotraukas fotobankų archyvuose bei pristatys patarimus fotografams. Tam, kad tinkamai komunikuotume prekės ženklo vertybes, renkamės nuotraukas, kurios atitinka šiuos kriterijus:

– Daugiausiai vaizduojame savo įgyvendintus ir vykdomus projektus, daug dėmesio skiriame gamtovaizdžiams, nes mums svarbus tvarumas ir mūsų paliekamas pėdsakas.

– Svarbus žmonių, kurie slypi už mūsų kuriamų projektų, vaizdavimas. Jie dalyvauja nesuvaidintose gyvenimiškose situacijose, bendrauja su kitais žmonėmis.

– Mūsų fotografijos stilių kuria natūralistinė fotografija: žemiškos spalvos ir natūralus apšvietimas, nesuvaidintos žmonių emocijos.

– Švari kompozicija: paliekame erdvės objektui, akcentuojame nekomplikuotus fonus bei situacijas.

 

Grafiniai elementai
Pagrindinis grafinis elementas

Energijos pliūpsnis

Pagrindinis mūsų identitete naudojamas grafinis komponentas – šiaurės pašvaistę bei energijos judėjimą implementuojantis tekstūrinis elementas, kuriam pritaikant spalvos perėjimą išgaunamas švytėjimo efektas. Šis grafinis elementas išpildo ir iliustruoja mūsų identiteto koncepciją bei atspindi mūsų vertybes apie tvarią ateities energiją, todėl jį stengiamės naudoti kuo dažniau.

Atsisiųskite grafinius elementus

 

 

Taikymo pavyzdžiai

– Grafinį elementą visuomet fragmentuojame ir niekuomet makete jo nerodome pilnu dydžiu.

– Tekstūrai sukurti visuomet taikome tą patį spalvų perėjimą: iš pašvaistės žalios į mėtinę spalvą.

– Niekuomet nespalviname kitomis spalvomis.

Toliau nurodomi pagrindiniai komponavimo pavyzdžiai:

 

A.

Vienas elementas ant spalvinio (tamsiai mėlynos, dangaus mėlynos ar baltos spalvos) fono.

B.

Du elementai, tarsi sąveikaujantys tarpusavyje ant spalvinio (tamsiai mėlynos, dangaus mėlynos ar  baltos spalvos) fono.

C.

Vienas elementas ant nuotraukos.

Ikonografija

Ikonų stilistika

Mūsų ikonografijos stilius atliepia grafinių elementų stilistiką. Ikonoms taip pat taikoma tekstūra, tačiau priešingai negu grafiniame elemente – ikonas mes spalviname viena, bet kuria iš identiteto paletės spalva. Spalva parenkama pagal maketo poreikį.

Atsisiųskite ikonas

 

 

Tekstūros kūrimas

Sukūrimo kelias

Unikali grafinių elementų tekstūra kuriama nusipieštą elementą paverčiant Bitmap stiliaus paveikslėliu ir vėliau jį spalvinant.

Toliau rodomi nurodomi 3 žingsniai, kuriais gaunamas mūsų identitetui būdingas grafinių elementų stilius.

 

 

1.

Ikona piešiama „Photoshop“ programoje, Grayscale spalviniame režime (mode).

2.

Nusipiešus ikoną pasirenkamas Bitmap spalvinis režimas (mode). Atsiradusioje lentelėje pasirenkamas Diffusion Dither rasterizavimo būdas (method) ir nustatoma rezoliucija. Eksportuojama PNG formatu.

Svarbu: rezoliucijos nustatymas nurodo kokio smulkumo bus tekstūra. Nereikėtų jos smulkinti taip, kad būtų beveik nematoma ar stambinti taip, kad matytųsi stambųs kvadratiniai pikseliai.
Rekomenduojama rezoliucija: 60 px/inch skaitmeninėje erdvėje ir 25 px/inch spaudoje.

3.

Turimas paveikslėlis spalvinamas „Illustrator“ programoje: įsikeliamas paveikslėlis, po juo piešiamas paveikslėlio dydžio pasirinktos spalvos, fonas. Vienu metu pasirinkus abu objektus, paveikslėlį ir spalvinį foną, spausti Transparency > Make Opacity Mask. Eksportuojama JPG ar PNG formatu.

Elementų komponavimas
Gairės maketams

Kuriant mūsų maketus svarbiausia išlaikyti lengvumą: palikti kiek įmanoma daugiau tuščios erdvės, didžiosioms antraštėms visuomet naudoti tik Roobert Regular stiliaus šriftą, tekstui visuomet naudoti tik kairinį lygiavimą.

Maketo tinklelis kuriamas vadovaujantis bendrosiomis komponavimo taisyklėmis: naudojant 3, 4 stulpelių tinklelį vertikaliame maketo formate ar 12 stulpelių tinklelį horizontaliame makete.

Papildomai, jei yra reikalinga atskirti teksto elementus, naudojame horizontalias linijas – jos visuomet turi eiti iki maketo kraštų.

 

  • Horizontalaus maketo pavyzdys
  • Vertikalaus maketo pavyzdys
Priemonės
Socialiniai tinklai

Socialinių tinklų maketai

Kuriant maketus socialiniams tinklams svarbu vadovautis aukščiau nurodytomis taisyklėmis. Kompozicija, elementų kiekis ir tekstų dydžiai parenkami pagal poreikį.

Smulkiam tekstui rekomenduojame taikyti ne mažesnį nei 35 pt dydį.

Atsisiųskite soc. medijų maketų pavyzdžius

 

 

Prezentacija

Prezentacijos šablonas

Čia pateikiame keletą mūsų prezentacijos šablono skaidrių pavyzdžių. Mūsų identitetas šviesus ir gaivus, todėl daugiausiai naudojame baltos spalvos foną, o kitų spalvų fonus naudojame tuomet, kai norime išskirti ar paryškinti atskirus informacijos elementus ar skaidres.

Kurdami prezentaciją visuomet vadovaukitės jau nustatytais tekstų dydžiais bei spalvų palete.

Atsisiųskite prezentacijos šabloną

 

  • Atidarymo skaidrė.
  • Temos skirtukas.
  • Dėstymo skaidrė su ikonomis.
  • Dėstymo skaidrė su nuotraukomis ar paveikslėliais.
  • Skaidrė su nuotrauka ir didele antrašte ar citata.
  • Uždaromoji skaidrė.

Diagramos ir infografikai

Prezentacijose dažnai naudojame diagramas bei infografikus. Juose visuomet atsiranda daug smulkių elementų, kuriuos reikalinga tarpusavyje atskirti ar išryškinti. Todėl būtent čia naudojame papildomas akcentines spalvas (žiūrėti Spalvų paletę).

 

  • Skritulinės diagramos pavyzdys.
  • Stulpelinės diagramos pavyzdys.
Tai yra paskutinė dalis, kuri leidžia mums džiaugtis, – Jūs perskaitėte visą stiliaus vadovą.