Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Modernizuota Panevėžio pastotė – patikimam energetikos  sistemos darbui
2014-05-27

Modernizuota Panevėžio pastotė – patikimam energetikos sistemos darbui

Baigta Panevėžio transformatorių pastotės rekonstrukcija. Ši aukštos įtampos pastotė užtikrina  patikimą elektros tiekimą Rytų Lietuvos vartotojams ir saugų elektros energijos tranzitą tarp Latvijos ir Lietuvos. Per ketverius metus uždaroji akcinė bendrovė „Kauno energetikos remontas“ atliko pastotės įrenginių ir pastatų rekonstrukciją. Sumontuoti šiuolaikiški įrenginiai, įdiegtos modernios valdymo technologijos.
 
„Šiuo metu Panevėžio pastotė yra kone moderniausias objektas šalies energetikos sistemoje, valdomas nuotoliniu būdu iš centrinės dispečerinės Vilniuje. Tai leidžia greitai reaguoti į įvykius sistemoje. Iš naujo pastatyta Panevėžio pastotė yra kertinis elektros mazgas, atitinkantis aukščiausius saugumo ir elektros tiekimo patikimumo reikalavimus. Tokio svarbumo pastotės taip pat yra Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Alytuje ir Klaipėdoje. Dvi pastarąsias dabar modernizuojame, tiesdami elektros jungtis su Lenkija ir Švedija“, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius. 
 
Panevėžio pastotės 330 kilovoltų (kV) skirstykla prie elektros perdavimo sistemos prijungta trimis aukštos įtampos oro linijomis. Pastotės teritorijoje pastatyti du nauji moduliniai karkasiniai pastatai: 330 kV skirstyklos ir 110 kV skirstyklos valdymo pultai, rekonstruoti keturi esami statiniai. Pastotės 110 kV dalyje rekonstruota 12 linijų, viename autotransformatoriuje įdiegta monitoringo sistema, taip pat sumontuotas naujas autotransformatorius. Visi neužstatyti plotai sutvarkyti ir apželdinti.
 
„Panevėžio pastotės rekonstrukcija buvo vienas pagrindinių pastarųjų metų mūsų įmonės vykdomų projektų. Džiaugiuosi, kad mūsų specialistai sėkmingai susitvarkė su visais iššūkiais. Nuo savo veiklos pradžios sėkmingai įgyvendinome daugiau nei 10 įvairios apimties ir sudėtingumo pastočių ir skirstyklų statybos bei rekonstravimo projektų, tad mūsų įgyta patirtis leido kokybiškai ir laiku atlikti numatytus darbus“, – kalbėjo „Kauno energetikos remonto“ generalinė direktorė Olga Grigienė.
 
Panevėžio pastotė patenka į šviesolaidinių kabelių žiedą, čia įrengtas ryšių mazgas, užtikrinantis skaitmeninio ryšio sistemų darbą. Atliekant rekonstrukciją buvo panaudota esama telekomunikacijų įranga, kartu ji papildyta naujais komponentais. „Kauno energetikos remontas“ sutartį su „Litgrid“ pasirašė 2010 m. vasarį. Pastotės rekonstrukcijos darbų vertė siekė apie 56 mln. Lt. Projektas iš dalies finansuotas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
 
Į viršų