Naujienos ir įvykiai

rss
2019 vasario 12

Elektros energija praėjusią savaitę Lietuvoje atpigo 12%

Vasario 4 – 10 d. mūsų šalyje fiksuotas didžiausias Baltijos šalių regione 12% kainos kritimas iki 50,7 Eur/MWh – tokia kaina elektros energiją Lietuva praėjusią savaitę pirko biržoje „Nord Pool“.
 
2019 vasario 6

Elektros suvartojimas Lietuvoje viršijo ekonomikos augimą

 Pernai metų galutinis elektros energijos suvartojimas Lietuvoje pasiekė 11,176 TWh, o tai yra 0,416 TWh arba 3,9 proc. daugiau nei 2017 metais.  2018 metų galutinis elektros suvartojimas ne tik yra kone didžiausias Lietuvos istorijoje, bet ir lenkia šalies BVP augimą, kuris pernai siekė 3,6 proc. 
 
 
2019 sausio 25

Pralaidumų paskirstymo ir perkrovos valdymo skaičiavimo metodika

2019 m. sausio 24 dieną ACER (angl. Agency for the Cooperation of Energy Regulators) sprendimu buvo patvirtinta pralaidumų paskirstymo ir perkrovos valdymo skaičiavimo metodika
2019 sausio 25

Dėl kompensacijų už naudojimąsi servitutu

„Litgrid“ AB priima prašymus dėl vienkartinės kompensacijos už naudojimąsi įstatymu ar sutartimi tinklų operatorės naudai nustatytu žemės servitutu.
2019 sausio 24

ES lėšomis bus finansuojama 75 proc. pirmojo etapo sinchronizacijos projektų vertės

Europos Komisija skyrė didžiausią finansavimą Baltijos šalių energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektams iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės (angl. Connecting Europe Facility, CEF). ES lėšomis bus finansuojama 75 proc. pirmojo etapo sinchronizacijos projektų vertės – tai didžiausia galima CEF parama energetinio saugumo projektams.
2019 sausio 22

3-ią 2019-ųjų metų savaitę fiksuotas 3% elektros kainos pigimas Lietuvoje

3-ią 2019 m. savaitę vietinė Baltijos šalių generacija padidėjo 7% ir patenkino 69% viso Baltijos šalių elektros suvartojimo. Baltijos šalyse antrą savaitę iš eilės fiksuotas vėjo elektrinių ir hidroelektrinių generacijos augimas – atitinkamai 52% ir 18%. Tuo tarpu šiluminių elektrinių generacija išliko tolygi.
2018 gruodžio 31

Tretinio rezervo bandymai įvyko sėkmingai

2018 m. gruodžio 29–30 dienomis AB „Litgrid“ atliko gamintojų (AB „Panevėžio energija“, AB „Orlen Lietuva“, UAB Kauno termofikacijos elektrinė, AB „Lietuvos energijos gamyba“), 2019 m. tieksiančių tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugą, natūrinius bandymus.
2018 gruodžio 21

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai susitarė dėl naujos jūrinės jungties projekto įgyvendinimo

Šiandien Lietuvos ir Lenkijos perdavimo sistemos operatorių „Litgrid“ ir „PSE“ vadovai pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigoja pradėti naujo Lietuvos ir Lenkijos jūrinio aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) kabelio tiesimo projekto parengiamojo etapo darbus. Naująją jūrinę jungtį Lietuvos ir Lenkijos atstovai nusprendė pavadinti „Harmony Link“ vardu.
2018 gruodžio 7

Skelbiami tretinio aktyviosios galios rezervo aukciono rezultatai

Po Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimo dėl viršutinės kainos ribos elektros gamintojams, turintiems didelę įtaką elektros energijos rinkoje (AB „Lietuvos energijos gamyba“), elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ skelbia 2019 m. tretinio aktyviosios galios rezervo aukciono laimėtojus.
Į viršų