Naujienos ir įvykiai

rss
2018 gruodžio 31

Tretinio rezervo bandymai įvyko sėkmingai

2018 m. gruodžio 29–30 dienomis AB „Litgrid“ atliko gamintojų (AB „Panevėžio energija“, AB „Orlen Lietuva“, UAB Kauno termofikacijos elektrinė, AB „Lietuvos energijos gamyba“), 2019 m. tieksiančių tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugą, natūrinius bandymus.
2018 gruodžio 27

Dėl kompensacijų už naudojimąsi servitutu

„Litgrid“ AB priima prašymus dėl vienkartinės kompensacijos už naudojimąsi įstatymu ar sutartimi tinklų operatorės naudai nustatytu žemės servitutu.
2018 gruodžio 21

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai susitarė dėl naujos jūrinės jungties projekto įgyvendinimo

Šiandien Lietuvos ir Lenkijos perdavimo sistemos operatorių „Litgrid“ ir „PSE“ vadovai pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigoja pradėti naujo Lietuvos ir Lenkijos jūrinio aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) kabelio tiesimo projekto parengiamojo etapo darbus. Naująją jūrinę jungtį Lietuvos ir Lenkijos atstovai nusprendė pavadinti „Harmony Link“ vardu.
2018 gruodžio 7

Skelbiami tretinio aktyviosios galios rezervo aukciono rezultatai

Po Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimo dėl viršutinės kainos ribos elektros gamintojams, turintiems didelę įtaką elektros energijos rinkoje (AB „Lietuvos energijos gamyba“), elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ skelbia 2019 m. tretinio aktyviosios galios rezervo aukciono laimėtojus.
2018 lapkričio 12

Viešoji konsultacija dėl Rinkos veiklos sustabdymo ir atkūrimo bei Atsiskaitymo už disbalansą ir atsiskaitymo už balansavimo energiją, kai rinkos veikla sustabdoma, taisyklių

LITGRID AB parengė rinkos veiklos sustabdymo ir atkūrimo taisyklių bei atsiskaitymo už disbalansą ir atsiskaitymo už balansavimo energiją, kai rinkos veikla sustabdoma, taisyklių projektus ir pradeda viešąją konsultaciją.
 
2018 lapkričio 8

Geresnės sąlygos įmonėms prisijungti prie elektros tinklų

Nuo šiol stambūs elektros energijos vartotojai galės prisijungti prie elektros energijos perdavimo tinklo tiesiogiai.
Šia galimybe galės pasinaudoti tie vartotojai, kurių įrenginių galia yra ne mažesnė nei 10 megavatų (MW) ir kurie įsipareigos 10 metų nemažinti galios ir tiek pat laiko mokėti galios mokestį. Dabar tokie vartotojai neprivalės gauti skirstomųjų tinklų operatoriaus atsisakymo prijungti vartotojo elektros įrenginius prie skirstomųjų tinklų.
Naujovė ir teikiant prašymus prisijungti prie perdavimo tinklų: nebelieka popierinių prašymų - vartotojai juos pildys ir teiks internetu, prisegant visus reikalingus dokumentus, www.litgrid.eu puslapyje, skiltyje „Paslaugos“.
 
2018 spalio 31

Baltijos regiono PSO susitikimas

Vilniuje įvyko aštuonių Baltijos jūros elektros Perdavimo sistemos operatorių susitikimas. Lietuvos, Lenkijos, Suomijos, Norvegijos, Estijos, Latvijos, Danijos ir Švedijos operatoriai aptarė svarbiausius šio meto iššūkius ir aktualijas, pasidalino patirtimi taikant įvairias technologijas. Viena svarbiausių aptartų temų – trijų Baltijos šalių sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais.
 
2018 spalio 18

Dėl Elektros energijos importo ir eksporto tvarkos aprašo bei Prekybos elektros energija taisyklių pakeitimų

2018 m. spalio 16 d.  patvirtintas Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos redaguotas Elektros energijos importo ir eksporto tvarkos aprašas bei Prekybos elektros energija taisyklės.
 
2018 spalio 11

Europos elektros energetikos tinklas bus plečiamas į Baltijos šalis

 
ENTSO-E (angl. European Network of Transmission System Operators for Electricity) kontinentinės Europos regioninė grupė priėmė sprendimą išplėsti Europos perdavimo sistemų sinchroninę erdvę į Baltijos šalis.
 
Į viršų