Naujienos ir įvykiai

rss
2018 rugsėjo 6

Europos tarpvalstybinės einamosios paros (XBID) prekybos rinkos sandorių kiekis viršijo 2,5 mln.

 
Europos tarpvalstybinės einamosios paros (XBID) prekybos rinkos sandorių kiekis viršijo 2,5 mln. nuo rinkos veiklos pradžios. Rinka veikia stabiliai, todėl galima atsisakyti anksčiau naudotų sistemų.  
 
Paskirtieji elektros energijos rinkos operatoriai (PEERO) ir perdavimo sistemų operatoriai (PSO) su džiaugsmu praneša, kad sandorių skaičius tarpvalstybinės einamosios paros prekybos rinkoje, kuri pradėjo veikti nuo birželio mėn. vidurio, viršijo 2,5 mln. XBID projektas veikia stabiliai, todėl, Iniciatyvinis komitetas, atsižvelgdamas į sutartinį PEERO ir PSO susitarimą, nutarė atsisakyti anksčiau naudotų sistemų.
 
XBID projektas jau veikia daugiau nei du su puse mėnesio. Projekto pradžia – tai kritinis projekto etapas, po jo projekto šalys yra labai patenkintos, kad projekto įgyvendinimas vyko be didelių incidentų. Pagal sutartinį PEERO ir PSO susitarimą – Einamosios paros prekybos operatyvinės veiklos susitarimą – ankstesnės sistemos turi veikti dar du mėnesius po projekto įgyvendinimo, kad padėtų kritinėje situacijoje, jei XBID projektas būtų nesėkmingas.  Einamosios paros prekybos iniciatyvinis komitetas patvirtino, kad XBID projektas veikia stabiliai, todėl galima atsisakyti anksčiau naudotų sistemų.
 
Tai reikšmingas žingsnis bendros integruotos Europos einamosios paros prekybos rinkos sukūrimo procese – įgyvendinus XBID ir 10 regioninių įgyvendinimo projektų buvo užtikrinta nepertraukiama elektros prekyba šiose šalyse: Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Daugelis kitų Europos šalių planuoja dalyvauti antrame XBID projekto įgyvendinimo etape 2019 m.
 
XBID projektas padeda susieti visą Europos einamosios paros prekybos rinką ir papildo veikiančią dienos prieš prekybos rinką.
 
XBID projektas paremtas bendra IT sistema su bendru pavedimų sąrašu, pralaidumo valdymo moduliu ir pristatymo moduliu. Veikiant XBID sprendimui, vienos prekybos zonos rinkos dalyvių pavedimai nuolat lyginami su panašiais pavedimais, kuriuos pateikia kitos prekybos zonos, priklausančios XBID projektui, dalyviai, atsižvelgiant į turimus perdavimo pajėgumus. Einamosios paros prekybos rinka leidžia vykdyti atsietą paskirstymą ties Vokietijos ir Prancūzijos prekybos zonos riba (kaip reikalauja tam tikros nacionalinės reguliavimo institucijos) ir nepertraukiamą susietą prekybą ties visų prekybos zonų ribomis, kurios dalyvauja pirmame projekto etape. Tai atitinka ES tikslinį modelį, skirtą sukurti integruotai einamosios paros prekybos rinkai.
 
Visoje Europoje veikianti einamosios paros prekybos rinka yra labai svarbi siekiant užbaigti Europos energetikos vidaus rinkos sukūrimą. Kadangi Europos Sąjungos energijos rūšių derinyje didėja nekonvencinės, staigiai ir dažnai kintančios elektros energijos gamyba, einamosios paros prekybos rinkų susiejimas vykdant tarpvalstybinę prekybą yra labai svarbus tam, kad rinkos dalyviai išlaikytų prekybos ir vartojimo/gamybos balansą. Vystant einamosios paros prekybos rinką bus galima labiau optimizuoti elektros generavimo šaltinius, ypač įvairius atsinaujinančius energijos šaltinius, ir taip pat sukurti reagavimo į paklausą produktus. XBID iniciatyvos tikslas – padaryti einamosios paros prekyba veiksmingesnę visais atžvilgiais ir taip sukurti naudą visuomenei.
 
2018 rugpjūčio 28

Viešoji konsultacija dėl Aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimo reikalavimų

Viešoji konsultacija dėl Aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimo reikalavimų
2018 rugpjūčio 21

Kapsulės ateities kartoms įkasimas „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro pamatuose

2018 m. rugpjūčio 21 d. buvo įkasta simbolinė kapsulė „Litgrid“ Sistemos valdymo ir duomenų saugos centro pamatuose.
2018 rugpjūčio 9

Rugpjūčio 16 d. Grigiškėse didžiąją dalį dienos nebus elektros energijos

 
„Litgrid“ AB informuoja, kad dėl planuojamų darbų Grigiškėse rugpjūčio 16 d., ketvirtadienį, nebus tiekiama elektros energija visose Grigiškėse nuo 5 val. ryto iki 17 val.
 
2018 liepos 31

Dėl kompensacijų už naudojimąsi servitutu

„Litgrid“ AB pradeda priimti prašymus dėl vienkartinės kompensacijos už naudojimąsi įstatymu ar sutartimi tinklų operatorės naudai nustatytu žemės servitutu
 
2018 liepos 25

„Litgrid” ir „Svenska kraftnät” patvirtino, kad yra pasirengę „Nordbalt” remonto pradžiai

Lietuvos ir Švedijos operatoriai bei technologijų kompanija NKT Cables šiandien patvirtino, kad parengiamieji darbai (naujųjų movų bandymai) yra baigti ir bendrovės yra  pasirengusios pradėti „Nordbalt“ movų keitimo darbus rugpjūčio 16 d.,  planuota darbų trukmė (10 savaičių) nesikeis.
2018 birželio 14

Dėl LITGRID, AB, dukterinės bendrovės UAB „Duomenų logistikos centro“ akcijų sandorio

Dėl LITGRID, AB, dukterinės bendrovės UAB „Duomenų logistikos centro“ akcijų sandorio
2018 birželio 14

Europos tarpvalstybinis einamosios dienos (XBID) sprendimas ir 10-ties regioninių įgyvendinimo projektų sėkminga veiklos pradžia

Europos tarpvalstybinis einamosios dienos (XBID) sprendimas ir 10-ties regioninių įgyvendinimo projektų sėkminga veiklos pradžia
Į viršų