Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Elektros rinka ir plėtra

Titulinis puslapis > Elektros rinka ir plėtra > Viešosios konsultacijos > Viešoji konsultacija dėl Baltijos šalių apkrovos ir dažnio valdymo rezervo išankstinių kvalifikacinių reikalavimų derinimo dokumento

Viešoji konsultacija dėl Baltijos šalių apkrovos ir dažnio valdymo rezervo išankstinių kvalifikacinių reikalavimų derinimo dokumento

Lietuvos, Latvijos ir Estijos  elektros perdavimo sistemos operatorės (toliau tekste - PSO Elering AS, AS Augstsprieguma Tīkls ir „Litgrid“AB (toliau – Baltijos šalių PSO), planuoja įsteigti Baltijos galios ir dažnio valdymo (angl. Load-Frequency Control Block, LFC) bloką, kuriame kiekvienam PSO atstovautų trys LFC sritys, ir sudaryti sąlygas bendradarbiauti Baltijos LFC pajėgumų rinkoje. Daugiau informacijos apie Baltijos LFC koncepciją pateikiama Baltijos LFC koncepcijos dokumente . Siekdami užtikrinti vienodas sąlygas pajėgumų rinkos dalyviams, Baltijos šalių PSO turi suderinti pagrindinius techninius reikalavimus ir išankstinės kvalifikacijos principus.
 
Elektros  perdavimo sistemų operatorės prašo suinteresuotųjų šalių ir rinkos dalyvių pateikti nuomonę dėl išankstinio kvalifikavimo proceso ir techninių reikalavimų, taikomų išankstiniam LFC rezervų kvalifikavimui Baltijos šalyse. Po viešųjų konsultacijų PSO įvertins suinteresuotųjų šalių pateiktas pastabas ir, jeigu bus poreikis atlikti atitinkamus pakeitimus, juos pakoreguos; taip pat paskelbs suinteresuotųjų šalių pateiktų pastabų įvertinimą. Atkreipiame dėmesį, kad per viešąsias konsultacijas gautos pastabos gali būti anoniminės, jeigu pastabas teikianti šalis nurodys norinčios likti anonimiškos.
 
Į viršų