Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Paslaugos

Titulinis puslapis > Paslaugos > Kilmės garantijų suteikimas > Liekamasis energijos rūšių derinys

Liekamasis energijos rūšių derinys

Pagal Elektros energetikos įstatymo 51 straipsnį energijos tiekėjai sąskaitose privalo skelbti ir vartotojams pateikti:
1) suprantamą informaciją apie tai, kokią tiekėjo patiektos elektros energijos gamybai sunaudoto kuro išteklių, tarp jų ir atsinaujinančių energijos išteklių, dalį praėjusiais metais sudarė kiekvienas energijos šaltinis;
2) nuorodas į informacijos šaltinius, kuriuose pateikiama suprantama informacija apie poveikį aplinkai, įskaitant šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir radioaktyviųjų atliekų kiekius, susidariusius dėl elektros energijos gamybos per praėjusius metus.
 
Pagal Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymo 28 straipsnį 
Energijos tiekėjas sąskaitose arba kartu su sąskaitomis pateikiamoje reklaminėje medžiagoje savo galutiniams vartotojams privalo pateikti informaciją apie tai, kokią energijos tiekėjo tiekiamos energijos dalį ar kokį kiekį jo energijos rūšių derinyje praėjusiais metais sudarė atsinaujinančių išteklių energija. Ši tiekiamos energijos dalis ar kiekis apskaičiuojami pagal energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių, kiekį, kuriam panaudota kilmės garantija, išskyrus:
1) energijos dalį jo energijos rūšių derinyje, kuriai neišduota kilmės garantija ir kuriai tiekėjas gali naudoti liekamąjį derinį.
 
LITGRID AB pagal AEI kilmės garantijų taisykles yra Paskirtasis subjektas, kuris skaičiuoja ir skelbia liekamąjį energijos rūšių derinį. Nuo LITGRID narystės AIB datos oficialų Lietuvos liekamąjį derinį AIB vardu skaičiuoja „Grexel Systems Ltd“. Daugiau informacijos apie 2019 m. Europos liekamojo derinio apskaičiavimą ir visų Europos šalių liekamuosius derinius rasite AIB interneto svetainėje.
 
Lietuvos liekamasis energijos rūšių derinys:
Metai
Atsinaujinantys
energijos ištekliai
Iškastinis kuras Branduolinis kuras
2019 28,94% 64,87% 6,20%
 
Lietuvos liekamojo mišinio 2019 m. CO2 kiekis yra 351,93 gCO2 / kWh, o radioaktyviųjų atliekų kiekis - 0,23 mg / kWh.
2019 m. neatsekamo vartojimo (be kilmės garantijų) procentas buvo 61,20%. 
Į viršų