Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Studijos

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ ir partnerių atliktos studijos 
Baltijos šalių elektros sistemos izoliuoto darbo bandymas
 
 
Baltijos šalių elektros sistemos izoliuoto darbo bandymo studija atlikta Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatorių  „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“ ir „Elering“ užsakymu. 
 
Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos adekvatumo analizė 2017-2032 m.
 
 
Baltijos šalių elektros sistemų adekvatumo analizė atlikta remiantis Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatorių „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“ ir „Elering“ duomenimis.
 
Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su žemyninės Europos tinklais
 
Tyrimo tikslas – išnagrinėti didelės galios generatoriaus integracijos į Lietuvos elektros perdavimo tinklą galimybes, įvardinti reikiamas tinklo stiprinimo ir apsaugos priemones, kurios užtikrintų patikimą ir stabilų generuojančio šaltinio ir elektros sistemos darbą.
 
2013 metais Baltijos šalys atliko galimybių studija dėl Baltijos šalių ir kontinentinės Europos elektros sistemų sujungimo. Studijos konsultantu, Švedijos konsultacinės bendrovės „Gothia Power“, vertinimu, realistinis perėjimas iš vienos sistemos į kitą gali įvykti 2025 metais. Baltijos šalių ir kontinentinės Europos elektros sistemų integracijos projekto vertė – nuo 435 mln. iki 1,071 mlrd. eurų.
 
Baltijos šalių elektros rinka
 
Studijoje analizuojami skirtingų balansavimo modelių aspektai, pateikiamos galimos alternatyvos, pavyzdžiui, balansavimo portfelių skaičius, balansavimo paslaugų sąnaudų kainų struktūra, skirtingos balansavimo elektros energijos kainodaros metodikos ir t. t.
 
Ši galimybių studija yra pirminis Šiaurės ir Baltijos regiono reguliavimo ir balansavimo elektros energijos rinkų sujungimo įvertinimas. Tai pirmoji tokia plati Baltijos balansavimo rinkos analizė. 
 
Aplinkosauga
 
Studijoje apžvelgta kitose šalyse taikomų paukščių apsaugos priemonių aukštos įtampos perdavimo linijose patirtis, atliekamų darbų efektyvumas, numatyti būtini analogiški darbai Lietuvoje, taip pat apžvelgiama gamtosauginių priemonių taikymo būtinybė bei dislokacija šalies aukštos elektros įtampos perdavimo tinkle. Remiantis atliktos Studijos rezultatais, buvo parengta paraiška projektui finansuoti Europos Sąjungos aplinkos finansinio instrumento LIFE+ lėšomis kartu teikiant paraišką Aplinkos ministerijai dėl papildomo bendrojo finansavimo lėšų skyrimo Europos Sąjungos aplinkos finansinio instrumento LIFE+ projektams bendrai finansuoti.
 
Į viršų