Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-06-03

„LitPol Link“ nuolatinės srovės intarpo rangos sutartis

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir pasaulinė technologijų įmonė ABB 2013 m. vasario 15 d. pasirašė sutartį dėl elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ svarbiausio elemento – nuolatinės srovės intarpo su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos Alytuje rangos darbų.

Nuolatinės srovės intarpas bus statomas šalia Alytaus transformatorių pastotės. Statybos darbai prasidės 2014 m. pavasarį ir bus užbaigti 2015 m. gruodį. Pradėjus šiuos darbus tuo pat metu bus statoma ir „LitPol Link“ jungties aukštos įtampos elektros perdavimo linija bei rekonstruojama Alytaus pastotės 330 kV skirstykla. Elektros jungtis bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.

500 megavatų (MW) nuolatinės srovės intarpas yra 100 metrų pločio ir 350 metrų ilgio unikalus, pagal specialų užsakymą kuriamas įrenginys. Elektros energiją nuolatinės srovės intarpu bus galima perduoti iš Lietuvos į Lenkiją arba iš Lenkijos į Lietuvą. Tai reikalinga todėl, kad Lietuvoje ir Lenkijoje yra skirtingos elektros perdavimo sistemos.

Elektros jungtis „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras bei Lietuvai, Latvijai ir Estijai atidarys vartus į Vakarų Europos elektros rinką.
 
 
Į viršų