Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-06-04

Elektros jungtis „LitPol Link“

Iki 2015 m. pabaigos Lietuva siekia įgyvendinti strateginį elektros energetikos projektą – nutiesti elektros jungtį „LitPol Link“ su Lenkija. „LitPol Link“ pirmą kartą sujungs Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras.
 
Lietuva ir Lenkija įgyvendina tarptautinį strateginį elektros jungties projektą „LitPol Link“. Jungtis bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje. Šiuo elektros „greitkeliu“ Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemos bus sujungtos su Lenkijos bei Vakarų Europos elektros energetikos infrastruktūromis. Linijos statybos darbai Alytaus ir Lazdijų rajonuose Lietuvoje bei Palenkės ir Varmijos-Mozūrijos vaivadijose Lenkijoje prasidės 2014 m. pavasarį.

Tarptautinė elektros jungtis „LitPol Link“ – tai dviejų grandžių 400 kilovoltų (kV) įtampos elektros perdavimo linija nuo Alytaus Lietuvoje iki Elko Lenkijoje. Bendras linijos ilgis – 163 kilometrai. Lietuvoje linija tęsis apie 51 km per Alytaus ir Lazdijų rajonus. Lenkijos teritorijoje drieksis 112 km ilgio linija. Lietuvos teritorijoje bus pastatyta apie 150 atramų, Lenkijoje – 300. Vidutinis atstumas tarp atramų – apie 320 m, atramų aukštis – apie 50 m.

Šalia rekonstruotos Alytaus transformatorių pastotėje bus įrengtas 500 megavatų galingumo nuolatinės srovės intarpas, kuriuo elektros energiją bus galima perduoti iš Lietuvos į Lenkiją arba iš Lenkijos į Lietuvą. Tai reikalinga todėl, kad Lietuvoje ir Lenkijoje yra skirtingos elektros perdavimo sistemos.

Sėkmingas „LitPol Link“ projekto įgyvendinimas yra itin svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti Lietuvos bei Baltijos šalių energetinį savarankiškumą. Ši jungtis ne tik leis integruoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemas į Europos infrastruktūrą, bet ir praplės elektros tiekimo galimybes bei sudarys sąlygas konkurencijai laisvoje Europos elektros rinkoje.
 
 
Į viršų