Naujienos ir įvykiai

2012-06-12

Žengtas žingsnis link Lietuvos energetinio savarankiškumo

Seimui priėmus Elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymą, žengtas svarbus žingsnis Lietuvai ateityje užsitikrinant energetinį savarankiškumą ir saugumą.

Lietuvos ir Europos elektros sistemų integracija apima keletą jau vykdomų bei plėtojamų strateginių energetikos projektų: elektros jungtis su Lenkija „Litpol Link 1“ ir „Litpol Link 2“, jungtį su Švedija „Nordbalt“ ir pasirengimą statyti bazinį regiono elektros generatorių – Visagino atominę elektrinę.

„Priimtas įstatymas įteisina mūsų valstybės strateginį siekį ne tik politiškai, bet ir energetiškai būti pilnateisiais Europos Sąjungos dalyviais. Elektros sistemos integracija į Europą – tai galimybė patiems valdyti savo elektros sistemą ir elektros srautus, savarankiškai spręsti dėl energetikos infrastruktūros, elektros rinkos ir sistemos valdymo. To Lietuva siekia kartu su Latvija ir Estija“, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.

Siekiant sėkmingo integracijos į Europos elektros sistemą proceso, taip pat būtina sukurti Baltijos valstybių elektros rinką bei įsitraukti į Šiaurės šalių ir Europos elektros rinkas. Netrukus Lietuva įsilies į Šiaurės šalių elektros rinką – šiuo metu intensyviai ruošiamasi Skandinavijos elektros biržos „Nord Pool Spot“ veiklos Lietuvoje pradžiai, kuri numatyta birželio 18 d.
Į viršų