Naujienos ir įvykiai

2017-04-18

Šventinę savaitę elektros rinkoje kainos sumažėjo daugiau nei 7 proc.

Praėjusią savaitę, balandžio 10-16 d. „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina sumažėjo 7 proc. iki 28,5 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Praėjusiais metais tuo pačiu metu vidutinė savaitės kaina buvo 13 proc. aukštesnė.
 
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros, 16 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 53 proc. – iš Švedijos, 7 proc. – iš Lenkijos, o 24 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse vėjo elektrinės pagamino 73 proc. daugiau elektros, bet dėl žemų kainų Šiaurės Europoje bendrai gamyba smuko 12 proc. Šiluminėse elektrinėse buvo pagaminta ketvirtadaliu mažiau, o hidroelektrinėse – 4 proc. mažiau elektros. Palyginti su ankstesne savaite, Estija tapo deficitine sistema ir importas iš Latvijos išaugo kelis kartus. 
 
Balandžio 10-16 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 13 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 1 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 6 proc., o iš Latvijos į Estiją 10 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 50 proc., o Lietuvos kryptimi - 42 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 69 proc., o Švedijos kryptimi – 3 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų