Naujienos ir įvykiai

2011-07-29

Suderinti „NordBalt“ finansavimo šaltiniai

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nusprendė, kad tarptautinės elektros jungties „NordBalt“ projektui finansuoti per 2010 - 2016 metus 479 mln. Lt bus skirta iš lėšų, surenkamų už viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) teikimą. Dar 226 mln. Lt skyrė Europos Sąjunga.
 
Visas VIAP tarifo, kuris įeina į galutinę elektros kainą vartotojams, dydis šiemet yra 6,01 ct/kWh, iš jų strateginių projektų finansavimui skiriama dalis yra 0,9 ct/kWh. Pagal patvirtintąjį modelį „NordBalt“ projektui iš VIAP lėšų kitąmet bus skiriama 0,82 ct/kWh.
 
Kaip skelbta anksčiau, Švedijos perdavimo sistemos operatorius „Svenska Kraftnat“ investuos į elektros tilto tarp Lietuvos ir Švedijos projektą apie 700 mln. Lt (2,3 mlrd. Švedijos kronų). Visa „NordBalt“ projekto vertė yra 1,471 mlrd. Lt.
 
Tarptautinė elektros jungtis „NordBalt“ sujungs Lietuvos ir š vedijos elektros energetikos sistemas ir užtikrins galimybes parsisiųsti elektros iš pigiais hidroresursais turtingų Šiaurės Europos šalių, pastačius Visagino atominę elektrinę ir prekiauti Lietuvoje pagaminta elektra. „NordBalt“ jungties eksploatacijos pradžia - 2015 metų gruodis.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
Litgrid-komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų