Naujienos ir įvykiai

2018-02-19

Šiltesni orai lėmė mažesnes rinkos kainas

Praėjusią savaitę, vasario  12 – vasario 19 d. elektros rinkos kainos krito visame regione. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina buvo 9 proc. mažesnė ir siekė 35,5 EUR/MWh, o Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina krito 11 proc. iki 38,3 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Dėl truputį šiltesnių orų regione mažėjo elektros vartojimas – labiausiai, net 7 proc., vartojimas sumažėjo Švedijoje, tuo tarpu Baltijos šalyse suvartojimas mažėjo tik 3 proc.
 
Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros energijos, 30 proc. – iš Švedijos, 35 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Daugiausiai 5 proc. gamyba didėjo Estijoje, Latvijoje išaugo 2 proc., tuo tarpu Lietuvoje sumažėjo 7 proc. ir bendra Baltijos šalių gamyba padidėjo 2 proc.  Iš viso Baltijos šalyse šiluminės elektrinės pagamino 79 proc. elektros energijos, antroje vietoje buvo hidroelektrinių gamyba, kuri sudarė 17 proc. ir likusią dalį – 4 proc. gamino vėjo elektrinės.  Lietuvoje hidroelektrinės gamino penktadaliu mažiau, o vėjo elektrinių gamyba nežymiai augo. 
 
Vasario 12 – 19 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 38 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 57 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 7 proc., o Lietuvos kryptimi - 6 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 67 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų