Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-03-29

Praėjusią savaitę importuota 86 proc. suvartotos elektros

Praėjusią savaitę, kovo 21-27 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 36,5 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo didesnė 9 proc., lyginant su ankstesne savaite – 28 proc. aukštesnė. Elektros kainos augo visose trijose Baltijos šalyse atsijungus „NordBalt“ ir sumažėjus skandinaviškos elektros pasiūlai.  
 
„Praėjusios savaitės prekybos rinkoje duomenys rodo, kad smarkiai sumažėjus pigesnės elektros pasiūlai rinkos dalyviai ypač aktyviai konkuravo, nesukeldami kainų iki tokio lygio, kurį kartais stebėjome 2013-2014 metais. Galima spręsti, kad rinka yra pasiruošus netikėtumams ir demonstruoja brandą“, – sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Praėjusią savaitę Lietuvoje importuota 86 proc. suvartotos elektros. 71 proc. elektros į Lietuvą importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Importą iš Švedijos pakeitė pusantro karto padidėjęs elektros srautas iš Latvijos. Lietuvos-Latvijos pralaidumas buvo išnaudojamas beveik dvigubai intensyviau nei ankstesnę savaitę, kai kuriomis valandomis jis buvo išnaudojamas 100 proc. Dėl to vidutinė kaina Lietuvos prekybos zonoje buvo 4,2 EUR/MWh didesnė nei kaina Latvijoje. Per „LitPol Link“ jungtį Lietuva importavo dvigubai daugiau elektros, palyginti su ankstesne savaite, nors vyraujanti elektros srauto kryptis išliko į Lenkiją, kur laikėsi ir aukštesnės elektros kainos.
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina mažėjo 5 proc. iki 20,5 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas kovo 21-27 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 85 proc., Lietuvos–Latvijos – 72 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 15 proc., Lietuvos-Lenkijos – 31 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų