Naujienos ir įvykiai

2015-07-13

Praėjusią savaitę elektros rinkoje kainas mažino stiprus vėjas

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje liepos 6-12 dienomis siekė 40,29 euro už megavatvalandę. Palyginti su ankstesne savaite, elektros kaina biržoje krito 13 procentų, o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu kaina buvo 22 proc. mažesnė.
 
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 60 proc. šalyje suvartotos elektros, 49 proc. elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Visame Baltijos jūros regione praėjusią savaitę vyravo stiprus vėjas. Palyginus su ankstesne savaite, vėjo el. gamyba Švedijoje augo du, Danijoje beveik tris, o Lietuvoje – daugiau nei penkis kartus. Elektros kainoms biržoje įtakos turėjo ir apribotas elektros energijos eksportas į Vokietiją. Išaugusi pasiūlą mažino elektros energijos kainas visame regione, tad vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina mažėjo nuo 13,39 iki 8,67 EUR/MWh.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas liepos 6-12 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 94 proc., Lietuvos–Latvijos – 30 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 40 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų