Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-07-07

Praėjusią savaitę elektros rinkoje buvo fiksuojamas kainų mažėjimas

Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje birželio 30–liepos 6 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 15,7 cento už kilovatvalandę. Visą savaitę Lietuvos elektrinėje dirbęs 7-asis ir 9-asis blokai, neplanuotai pakilusi vėjo generacija ir intensyviai dirbusios Latvijos termofikacinės elektrinės didino elektros pasiūlą rinkoje. Dėl praėjusią savaitę besilaikiusių vėsesnių orų pralaidumas elektros jungtyje tarp Estijos ir Latvijos nemažėjo ir leido išlaikyti pakankamas elektros importo į Lietuvą apimtis. Visos šios priežastys lėmė 17 proc. mažesnę savaitės vidutinę elektros kainą lyginant su dar ankstesnės savaitės kaina.
 
Užtikrinant patikimą elektros tiekimą, Lietuvos elektrinėje dirba 9-asis blokas, savaitgalį pakeitęs 7-ąjį. Planuojama, kad jis elektrą gamins mažiausiai iki liepos 11 dienos, kai bus užbaigtas Karaliaučiaus elektrinės planinis remontas ir padidės elektros gamyba Karaliaučiaus regione.
 
Pastarosiomis dienomis į Baltijos šalių regioną atėję karščiai veikia ir elektros perdavimo tinklus. Dėl technologinių priežasčių, esant aukštai oro temperatūrai elektros jungtyse mažėja pralaidumai. Dėl to šią savaitę gali sumažėti elektros importas į Lietuvą, o poreikis gamintis energiją šalies elektrinėse gali didėti.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai birželio 30–liepos 6 d. vidutiniškai buvo išnaudojami 88 proc., Lietuvos–Latvijos – 45 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 93 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 40 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų