Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-09-09

Penktadalį vasarą suvartotos elektros gamino vietinės elektrinės

Rugsėjo 9 d. trečiajame Elektros rinkos plėtros komiteto posėdyje elektros rinkos ekspertams ir specialistams buvo pristatyta „Litgrid“ ir „Nord Pool Spot“ atstovų parengta elektros rinkos praėjusios vasaros statistika, komiteto nariai gyvai ir dalykiškai diskutavo dėl  prekybos elektra Baltijos šalyse.
 
„Stebima situacijoje elektros rinkoje ir rinkos dalyvių elgesys rodo, kad praėjusių metų pamokos išmoktos, rinka bręsta, o rinkos dalyviai sugeba objektyviau vertinti situaciją, numatyti grėsmes ir laiku imtis priemonių“, – sakė Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius ir Elektros rinkos plėtros komiteto pirmininkas.
 
Fiziniam elektros srautui į Lietuvą didžiausią įtaką vasarą turėjo kaimyninėse energetikos sistemose vykstantys planiniai remontai ir karšti orai, sumažinę tarptautinių jungčių pralaidumą ir auginę elektros poreikį. Iš visų vasaros mėnesių aukštesne kaina išsiskyrė liepa, kai vyko jungties „Estlink 2“ remontas, o dėl nusekusių upių sumažėjo hidroelektros gamyba Latvijoje. Vidutiniškai per vasarą Lietuva importavo apie 66 proc. vartojamos elektros.  
 
Trijų mėnesių nuo birželio iki rugpjūčio vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 19,3 ct už kilovatvalandę, beveik pusantro cento didesnė, palyginti su praėjusiu metų vasara. Vietiniai elektros generatoriai pagamino penktadalį vasarą šalyje suvartotos elektros.
 
Elektros rinkos plėtros komitetas įkurtas balandį, siekiant geriau koordinuoti elektros rinkos veikimą ir plėtrą Lietuvoje. Tarp komiteto narių yra Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, asocijuoto verslo atstovai, elektros gamybos ir skirstymo įmonių, elektros rinkos dalyvių, elektros biržos „Nord Pool Spot“ atstovai. Planuojama, kad ekspertų posėdžiai vyks ne mažiau kaip keturis kartus per metus.  
Į viršų