Naujienos ir įvykiai

2015-08-10

Kaitra didino elektros poreikį

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 3-9 d. dienomis buvo 45,64 euro už megavatvalandę (EUR/MWh), t.y. 3 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę. Pernai tuo pačiu laikotarpiu kaina šoktelėjo iki rekordinių 70,15 EUR/MWh ir buvo 54 proc. aukštesnė nei šiemet.
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė praėjusios savaitės kaina buvo 8,28 EUR/MWh.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 69 proc. suvartotos elektros. 50 proc. energijos buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių.
 
Palyginti su ankstesne savaite, elektros poreikis iš trijų Baltijos šalių labiausiai augo Lietuvoje. Dėl karščių elektros vartotojai suvartojo 4 proc. daugiau elektros nei ankstesniu laikotarpiu. Gamyba Lietuvos vėjo elektrinėse mažėjo antrą savaitę iš eilės: praėjusią savaitę vėjas „pripūtė“ 60 proc. mažiau elektros energijos.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugpjūčio 3-9 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 41 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 66 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų