Naujienos ir įvykiai

2017-09-19

Kainos mažėjimą lėmė išaugusi elektros energijos pasiūla regione

Praėjusią savaitę, rugsėjo 11-17 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina krito 7 proc. ir siekė 36,7 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros, 48 proc. – Švedijos, 13 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 39 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendra Baltijos šalių gamyba augo 1 proc. Labiausiai, beveik trečdaliu, regione padidėjo vėjo elektrinių generacija, o hidroelektrinių gamyba išaugo 7 proc., tuo tarpu šiluminės elektrinės gamino 5 proc. mažiau. Estijoje gamyba smuko 4 proc., o Latvijoje ir Lietuvoje augo atitinkamai 8 proc. ir 3 proc.
Lietuvoje šiluminių elektrinių gamyba smuko 36 proc., o hidroelektrinės gamino 31 proc. mažiau. Tuo tarpu, vėjo elektrinių gamyba didėjo daugiau nei dvigubai ir sudarė pusę visos pagaminamos elektros energijos šalyje. 
Rugsėjo 4-10 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 19 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 2 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 25 proc. Praėjusią savaitę vyko planiniai jungties „LitPol Link“ priežiūros darbai, todėl jungtis buvo neprieinama rinkai. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 69 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų