Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-03-14

Ir toliau rinkoje elektros kaina išlieka žema

Praėjusią savaitę, kovo 7-13 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje kaina išliko beveik nepakitusi ir siekė 29,2 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo mažesnė 9 proc.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 83 proc. suvartotos elektros, 2 proc. daugiau nei praėjusią savaitę. 68 proc. elektros į Lietuvą importuota iš Švedijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Elektros importas iš Baltarusijos į Lietuvą išaugo du kartus. Tam įtakos turėjo laisvos dienos kovo 7-8 d. Rusijoje ir Baltarusijoje, kai elektros eksportuotojams buvo netaikomas galios mokestis. 
 
Praėjusią savaitę visos trys kartu Baltijos šalys pagamino 16 proc. mažiau elektros, vėjo elektrinių gamyba smuko daugiau nei trečdaliu. Estijoje ir Lietuvoje sumažėjusią gamybą keitė didesnis importas. 
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina pakilo 6 proc. iki 24 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas kovo 7-13 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 58 proc., Lietuvos–Latvijos – 27 proc., Lietuvos-Švedijos – 78 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 15 proc., Lietuvos-Lenkijos – 81 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų