Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Į Klaipėdą atplaukia pirmieji „NordBalt“ transformatoriai
2014-12-08

Į Klaipėdą atplaukia pirmieji „NordBalt“ transformatoriai

Gruodžio 9 d. Klaipėdos jūrų uostą laivu pasieks vieni svarbiausių elektros tilto su Švedija „NordBalt“ įrenginių – pirmieji du transformatoriai. Šią savaitę nestandartinių gabaritų kroviniai bus nugabenti ant specialaus 35 metrų ilgio tralo į Klaipėdos transformatorių pastotę.
 
Neeilinė gabenimo operacija pareikalavo ypatingo išankstinio pasiruošimo ir koordinacinio darbo su Lietuvos kelių direkcija, parenkant tinkamą trasą pervežimui, kad nebūtų trikdomas eismas. Iš Klaipėdos jūrų uosto šie transformatoriai bus vežami ne ilgiau nei dvi valandas Jūrininkų prospektu, Lipkių, Švepelių gatvėmis, 141 ir 227 keliais iki Kiškėnų kaimo, šalia kurios įrengta Klaipėdos transformatorių pastotė.
 
Kiekvienas iš transformatorių sveria po 196 tonas. Šiuos įrenginius sumontavus ir pripylus alyvos, jų masė išaugs iki daugiau nei 250 tonų.
 
Beveik septynių metrų ilgio ir penkių metrų aukščio įrenginiai pagaminti pasaulinės technologijų kompanijos ABB gamykloje Liudvikoje, Švedijoje. Iš ten juos į Stokholmo jūrų uostą ne didesniu nei 40 kilometrų per valandą greičiu ant specialios platformos gabeno traukinys.
 
Šie transformatoriai bus vieni svarbiausių „NordBalt“ nuolatinės srovės keitiklio įrenginių. Transformatoriai bus montuojami šalia „NordBalt“ keitiklio pastato ir bendra galia pranoks Klaipėdos transformatorių pastotėje po rekonstrukcijos pastatytus transformatorius. Iš viso elektros tiltui „NordBalt“ reikalingi trys tokie transformatoriai, kurie galia prilygtų 700 megavatų galios jungčiai. Ketvirtasis transformatorius bus rezervinis. 
Į viršų