Naujienos ir įvykiai

2018-02-05

Elektros rinkos kainos mažėjo 16 proc.

Praėjusią savaitę, sausio 29 – vasario 4 d. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina mažėjo 3 proc. ir siekė 32,6 EUR/MWh. Labiausiai - 16 proc. kainos krito Suomijoje ir Baltijos šalyse, tuo tarpu Danijoje kainos augo vidutiniškai 6 proc. Baltijos šalių ir Suomijos kainų mažėjimui įtakos turėjo padidėjęs importo srautas iš Švedijos per „NordBalt“ jungtį. Lietuvoje ir Latvijoje praėjusią savaitę kainos buvo vienodos ir siekė 37,0 EUR/MWh. 
 
Lietuvoje importuota 70 proc. suvartotos elektros energijos, 43 proc. – Švedijos, 28 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 29 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendras Baltijos šalių sistemos poreikis krito 3 proc. Vėjo elektrinių gamyba sumažėjo dešimtadaliu, šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo 2 proc., hidroelektrinių gamyba išaugo ketvirtadaliu. Bendras elektros gamybos kiekis Baltijos šalyse išliko stabilus. Lietuvoje 9 proc. išaugo vėjo generacija, kuri sudarė 41 proc. visos šalyje pagaminamos elektros energijos, o hidroelektrinių ir šiluminių elektrinių gamyba išliko stabili ir sudarė atitinkamai 31 proc. ir 28 proc. visos šalies gamybos. 
 
Sausio 29 – vasario 4 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc., o Baltarusijos - Lietuvos – 14 proc. Tarptautinių Estijos - Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 39 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 46 proc., o Lietuvos kryptimi - 13 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 79 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų