Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-11-11

Elektros rinkos dalyviams pristatyti pirmieji „NASDAQ OMX Commodities“ finansiniai produktai

Nuo lapkričio 11 d. išvestinių finansinių priemonių rinkoje „NASDAQ OMX Commodities“ galima įsigyti su Latvijos ir Lietuvos kainų zonos indeksais susietų finansinių produktų. Šios finansinės priemonės sudarys galimybę elektros rinkos dalyviams apsisaugoti nuo elektros energijos kainų svyravimo biržoje ir geriau valdyti rizikas, atsirandančias dėl prekybos tarp skirtingų kainų zonų.
 
„Tai finansiniai produktai elektros rinkos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonoms, skirti apsidrausti nuo kainų skirtumo dviem mėnesiams, trims ketvirčiams ar dviem metams. Naudodamiesi tokiomis priemonėmis rinkos dalyviai mažina neapibrėžtumą ir rizikos laipsnį. Tai svarbus žingsnis kuriant likvidžią elektros energijos išvestinių priemonių rinką. Tikėtina, kad įvaldžius tokius įrankius rinkos dalyviams, tiesioginę naudą sumažėjus kainoms pajustų ir galutinis vartotojas“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
„NASDAQ OMX Commodities“ Lietuvos ir Latvijos elektros rinkos dalyviams siūlo apsidraudimą nuo kainos skirtumo tarp Lietuvos-Latvijos ir „Nord Pool Spot“ sistemos kainos „EPAD RIGA“ (angl. Electricity Price Area Differential, EPAD) ir apsidraudimą nuo „Nord Pool Spot“ sistemos kainos svyravimo.
 
„NASDAQ OMX Commodities“ biržoje iki šiol prekiauta finansiniais instrumentais, susietais su elektros energijos kainomis Šiaurės Europos šalyse, Estijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Lietuvos ir Latvijos prekybos zonomis pasiūlytais produktais galės naudotis visi elektros rinkos dalyviai ir finansinės institucijos. 
 
Į viršų