Naujienos ir įvykiai

2015-04-21

Elektros rinkoje vyrauja žemos kainos

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje balandžio 13-19 dienomis buvo 32,56 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, arba 11,2 lito ct/kWh). Vidutinė savaitės kaina smuko dešimtadaliu, lyginant su ankstesne savaite. Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vyravo dar žemesnė, vidutiniškai 25 Eur/MWh elektros kaina.
 
Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 68 proc. šalyje suvartotos elektros. Didžioji dalis importuotos elektros, 77 proc., į Lietuvą pateko iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 23 proc. – iš Rusijos. Nuo balandžio 15 d. planiniam remontui, kaip kas metai, išjungus abu Karaliaučiaus šiluminės elektrinės blokus, rusiška elektra į Lietuvą pateko tik per jungtis su Baltarusija.
Nuo balandžio 15 d. elektros tiekimo patikimumui užtikrinti dirba Lietuvos elektrinės 9-asis blokas. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas balandžio 13-19 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 89 proc., Lietuvos–Latvijos – 67 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 51 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų