Naujienos ir įvykiai

2016-01-05

Elektros rinkoje sumažėjusią vietos gamybą keitė importas

Praėjusią savaitę, gruodžio 28 – sausio 3 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 36,1 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina paaugo 16 proc., o lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 17 proc. mažesnė. 
 
Lyginant su praėjusia savaite, Lietuvoje suvartota 11 proc. daugiau elektros, o vėjo elektrinėse pagamintos elektros dalis sumažėjo nuo 13 iki 5 proc. visos suvartotos elektros. Be to, nuo sausio 1 d. sustabdyta Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė, kuri pastarosiomis savaitėmis gamino apie 7 proc. suvartotos elektros. Praėjusią savaitę Lietuva importavo 75 proc. suvartotos elektros, 41 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 25 proc. iš Lenkijos ir likusi dalis – iš trečiųjų šalių. 
 
Vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina pakilo iki 16,9 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas gruodžio 28 – sausio 3 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc., Lietuvos–Latvijos – 31 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 4 proc., Lietuvos-Lenkijos – 82 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų