Naujienos

2016-03-08

Elektros rinkoje mažėjo pigesnės elektros pasiūla

Praėjusią savaitę, vasario 29-kovo 6 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 29 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina augo beveik 7 proc., o palyginti praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo mažesnė dešimtadaliu. Kainos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje išliko vienodos.
 
Baltijos šalys praėjusią savaitę importavo beveik pusę suvartotos elektros, o Lietuva – 81 proc. suvartotos elektros. Trys ketvirtadaliai elektros į Lietuvą importuota iš Švedijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. 
 
Elektros rinkos kaina Baltijos šalyse augo dėl smukusios pigesnės elektros pasiūlos. Lietuvoje ir Estijoje 40 proc. mažiau gamino vėjo elektrinės, o Latvijoje – 7 proc. mažiau hidroelektrinės. Sumažėjusią atsinaujinančių šaltinių gamybą keitė Latvijos ir Estijos šiluminės elektrinės.
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina pakilo beveik 8 proc. iki 22,7 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 29-kovo 6 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 66 proc., Lietuvos–Latvijos – 33 proc., Lietuvos-Švedijos – 87 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 7 proc., Lietuvos-Lenkijos – 79 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų