Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-08-22

Elektros rinkoje lietuviškos ir švediškos kainos beveik susilygino

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 15-21 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje išliko beveik nepakitusi lyginant su ankstesne savaite ir buvo 32,4 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, kaina smuko daugiau nei trečdaliu. 
 
Visą savaitę elektros kainos Baltijos jūros regione buvo stabilios, vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina siekė 25,8 EUR/MWh, o Švedijos prekybos zonose – 32 EUR/MWh. Lietuviškas ir švediškas kainas sulygino 28 proc. smukusi vėjo gamyba ir 6 proc. išaugęs vartojimas Švedijoje.
 
Lietuva importavo 81 proc. suvartotos elektros. Beveik pusė elektros importuota iš Švedijos, kiek daugiau nei penktadalis – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Be importo, stabilią kainą Baltijos šalyse užtikrino 18 proc. padidėjusi hidroelektrinių gamyba, tačiau vėjo elektrinės pagamino penktadaliu mažiau nei ankstesnę savaitę, todėl kainos formavosi šiek tiek aukštesnės.   
 
Rugpjūčio 15-21 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 30 proc., Švedijos-Lietuvos – 71 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 5 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 68 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 32 proc., o Lietuvos kryptimi - 5 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų