Naujienos ir įvykiai

2017-10-30

Elektros rinkoje kainos mažėjo

Praėjusią savaitę, spalio 23 – 29 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos mažėjo. Sistemos kaina krito 5 proc., o Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina smuko 4 proc. ir siekė 34,7 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 75 proc. suvartotos elektros, 43 proc. – Švedijos, 26 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 31 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Vietinė gamyba didėjo visose Baltijos šalyse ir bendra gamyba išaugo 11 proc., daugiausiai – 30 proc. didėjo vėjo elektrinių gamyba. Šiluminės elektrinės gamino 22 proc. daugiau, tuo tarpu hidroelektrinėse pagaminta 18 proc. mažiau. Lietuvoje vartojimas išliko stabilus, o gamyba išaugo 12 proc. Vėjo elektrinės pagamino 34 proc. daugiau nei praėjusią savaitę ir sudarė 59 proc. visos vietinės gamybos, o hidroelektrinių ir šiluminių elektrinių gamyba mažėjo atitinkamai 10 proc. ir 8 proc.  
Spalio 23 – 29 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 45 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 40 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 59 proc., o Lietuvos kryptimi - 5 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 85 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų