Naujienos ir įvykiai

2017-05-29

Elektros rinkoje kainas veikė remontai Rusijos ir Baltarusijos perdavimo tinkluose

Praėjusią savaitę, gegužės 22-28 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina paaugo 14 proc. ir siekė 35,2 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, kaina išliko dešimtadaliu mažesnė. 
 
Lietuvoje  importuota beveik trys ketvirtadaliai suvartotos elektros, 24 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 56 proc. – iš Švedijos, o 20 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Estijoje ir Latvijoje elektros gamyba smuko atitinkamai 13 proc. ir 26 proc., o Lietuvoje ji augo beveik 50 proc. Vėjo elektrinės pagamino 26 proc., o hidroelektrinės – 14 proc. daugiau elektros. Vieną dieną – praėjusį pirmadienį – dirbo ir Lietuvos elektrinė. 
 
Remontai Rusijos ir Baltarusijos perdavimo tinkluose lėmė mažesnį Estijos-Latvijos elektros perdavimo jungčių pralaidumą. Gegužės 22-24 d. dėl elektros linijos Lietuvos elektrinė-Jonava remonto darbų buvo ribojamas ir Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas. Dėl remontuojamo autotransformatoriaus Estijos Kiisa elektrinėje buvo ribojamas jungčių tarp Estijos ir Suomijos pralaidumas. 
 
Gegužės 22-28 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 24 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 19 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 79 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 64 proc., o Lietuvos kryptimi - 1 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 92 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų