Naujienos ir įvykiai

2016-02-15

Elektros rinkoje kaina išlieka žema

Praėjusią savaitę, vasario 8-14 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 32,1 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 23 proc. mažesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 73 proc. suvartotos elektros, 54 proc. elektros importuota iš Šiaurės šalių, 8 proc. – iš Lenkijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Pagal iš anksto skelbiamą grafiką vykę tarptautinės elektros jungties su Švedija „NordBalt“ galios bandymai taip pat didino elektros pasiūlą regione – bandymų metu kainos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonoje mažėjo.
Vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina išliko stabili ir siekė 18,8 EUR/Mwh.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 8-14 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc., Lietuvos–Latvijos – 44 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 11 proc., Lietuvos-Lenkijos – 31 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų