Naujienos ir įvykiai

2017-12-19

Elektros energijos kainos didėjo visame regione

Praėjusią savaitę, gruodžio 11 – 17 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos didėjo ir sistemos kaina kilo 12 proc., tuo tarpu Lietuvos prekybos zonoje elektros kainos augo 9 proc. Vidutinė praėjusios savaitės didmeninė kaina Lietuvoje išliko aukščiausia Baltijos ir Šiaurės šalyse ir siekė 35,3 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 75 proc. suvartotos elektros energijos, 30 proc. – iš Švedijos, 35 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalyse suvartojimas augo 2 proc., tuo tarpu, gamyba Baltijos šalyse didėjo 9 proc. Labiausiai – 10 proc. gamyba išaugo Estijoje, o Latvijoje ir Lietuvoje didėjo atitinkamai 7 proc. ir 8 proc. Baltijos šalyse labiausiai augo šiluminių elektrinių gamyba – 12 proc., o vėjo ir hidroelektrinių generacija Baltijos šalyse augo atitinkamai 9 proc. ir 3 proc. Lietuvoje didėjo vėjo elektrinių ir hidroelektrinių gamyba atitinkamai 9 proc. ir 16 proc., tuo tarpu kitų pramonės įmonių elektros energijos gamyba sumažėjo 89 proc. ir sudarė tik 0,4 proc. visos vietinės elektros generacijos šalyje.  
Gruodžio 11 – 17 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 47 proc. Pažymėtina, jog Lietuvos – Latvijos tarpsisteminėse jungtyse yra ribojami pralaidumai, dėl gruodžio 13 – 18 d. numatyto 330 kV tarpsisteminės jungties Aizkrauklė-Panevėžys remonto darbų. Baltarusijos-Lietuvos – 14 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 43 proc., o Lietuvos kryptimi - 15 proc. Praėjusią savaitę Lietuvos – Švedijos „NordBalt“ tarpsisteminėje jungtyje išduoti pralaidumai Lietuvos kryptimi buvo išnaudojami 52 proc., o Švedijos kryptimi – 2 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų