Naujienos

2018-01-23

Elektros energijos kainos didėjo Baltijos šalyse ir Suomijoje

Praėjusią savaitę, sausio 15 – 21 d. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina mažėjo 1 proc. ir siekė 34,3 EUR/MWh. Tuo tarpu Baltijos šalyse ir Suomijoje kainos augo beveik dešimtadaliu. Lyginant su praėjusia savaite paklausa buvo 4 proc. didesnė. Įtakos kainos augimui turėjo ir sumažėjęs importo srautas iš Švedijos per „NordBalt“ jungtį, kuri buvo remontuojama sausio 15 – 22 dienomis. Elektros kaina Lietuvoje buvo aukščiausia regione ir siekė 40 EUR/MWh.
 
Lietuvoje importuota 73 proc. suvartotos elektros energijos, 14 proc. – Švedijos, 49 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 32 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalyse paklausa išaugo 8 proc. Labiausiai – 12 proc. suvartojimas augo Lietuvoje. Estijoje ir Latvijoje suvartojimas augo atitinkamai 6 proc. ir 4 proc. 
 
Tuo tarpu, gamyba Baltijos šalyse sumažėjo 3 proc. Labiausiai - 52 proc. krito hidroelektrinių gamyba, kuri sudarė beveik penktadalį visos pagaminamos elektros energijos regione. Baltijos šalyse šiluminių elektrinių gamyba augo 22 proc., o vėjo elektrinės gamino 53 proc. daugiau. 
 
Lietuvoje 44 proc. mažėjo hidroelektrinių gamyba, o šiluminių elektrinių gamyba augo daugiau nei du kartus. Vėjo elektrinių gamyba praėjusią savaitę didėjo 34 proc. Bendra vietinė generacija buvo 21 proc. didesnė nei praėjusią savaitę.
 
Sausio 15 – 21 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 60 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 23 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 73 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 24 proc., o Lietuvos kryptimi - 42 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų