Naujienos ir įvykiai

2017-12-12

Elektros energijos kainos Baltijos regione mažėjo

Praėjusią savaitę, gruodžio 04 – 10 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos mažėjo ir sistemos kaina krito 22 proc. 
 
Lietuvos prekybos zonoje elektros energijos kaina šia savaitę krito 17 proc. ir vidutiniškai siekė 32,27 EUR/MWh - tai buvo mažiausia kaina Baltijos šalyse. 
 
Estijoje ir Latvijoje praėjusią savaitę prekybos zonos kaina taip pat krito, atitinkamai 15 proc. ir 16 proc. ir vidutiniškai laikėsi ties 32,43 EUR/MWh ir 32,32 EUR/MWh. Kainos kritimui Baltijos regione įtakos turėjo mažėjantis paklausa (krito beveik 8 proc.) ir pigesnis importas iš Skandinavijos. 
 
Lietuvoje importuota 77 proc. suvartotos elektros, 44 proc. – Švedijos, 22 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 34 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse bendras suvartojimas augo 1 proc., tuo tarpu gamyba sumažėjo 10 proc., Estijoje ir Lietuvoje gamyba mažėjo atitinkamai 16 proc. ir 15 proc., o Latvijoje gamyba augo tik 1 proc. Lietuvoje hidroelektrinės gamino 18 proc. mažiau, vėjo elektrinių gamyba didėjo 9 proc., o šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo net 78 proc. 
 
Gruodžio 04 –10 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 32 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 14 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 32 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 40 proc., o Lietuvos kryptimi - 18 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 75 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų