Naujienos ir įvykiai

2011-07-27

Dėl tendencingo ir klaidinančio „Litgrid“ veiklos paminėjimo žiniasklaidoje

2011 m. liepos 27 d. "Lietuvos žinių" komentarų ir debatų rubrikoje klaidinančiai ir tendencingai pateikiama informacija apie elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ veiklą. „Litgrid“ nevykdo elektros energijos gamybos ir nedalyvauja kitų įmonių, kurios gamina elektrą, valdyme.
Šiandien "Lietuvos žinios" teigia, kad „Litgrid“ imasi įgyvendinti strategiją, kurios viena pagrindinių krypčių - modernios koogeneracinės elektrinės statyba. Toks teiginys yra melagingas. „Litgrid“ nesiima ir neketina imtis jokių elektrinės statybos darbų.
 
Įgyvendinant Europos Sąjungos Energetikos III-iojo paketo reikalavimus Lietuvos elektros energetikos sektorius buvo reformuotas atskiriant elektros gamybos, perdavimo ir skirstymo veiklas į skirtingas įmones: atitinkamai „Lietuvos energija", „Litgrid“  ir „Lesto“ .
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ veikla elektros energijos perdavimas, šalies elektros gamybos ir vartojimo balanso palaikymas, atsinaujinančių energijos šaltinių integravimas į perdavimo sistemą ir prekybos viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP) teikiančių elektros gamintojų elektra užtikrinimas.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
„Litgrid“ komunikacijos vadovė
Tel. 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų