Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-05-30

Baltijos šalių iniciatyva – pirmosios diskusijos regione apie energetikos strategijų sustygavimą

Naujų tarptautinių jungčių galimybės ir gamybos pokyčiai Baltijos jūros regiono šalyse verčia galvoti apie tarpusavyje labiau sustyguotas nacionalines energetikos strategijos. 
 
Renginio programa anglų k. yra čia.
 
Trijų Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatorių iniciatyva birželio 1 d. Vilniuje organizuojama pirmoji konferencija „Regioninė integracija: galimybės ateičiai“ (angl. Regional integration: hub of opportunities), kurioje kaimyninės šalys kviečiamos išklausyti ir išgirsti vieną kitą ir ieškoti sprendimų, naudingų visoms regiono valstybėms. Apie energetikos strategijas ateityje konferencijoje diskutuos aukšto rango Baltijos jūros regiono valstybių pareigūnai, energetikos ekspertai, mokslininkai, reguliatoriai. 
 
„Šiandien akivaizdu, kad tik bendradarbiaudami regione galėsime atsakyti į visiems rūpimus klausimus: kaip toliau integruoti elektros rinkas, kaip toliau vystysis elektros sistemos, kokios bendros taisyklės geriausiai užtikrinta elektros vartotojų ir gamintojų interesus. Regioninis bendradarbiavimas yra svarbiausias veiksnys, siekiant užtikrinti nepertraukiamą elektros perdavimą ir išnaudoti visų valstybių elektros sistemų potencialą“, – sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius. 
 
Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos strategijų konferencijoje išskirtinis dėmesys bus skiriamas Baltijos šalims. Jos sparčiai integruojasi su Šiaurės šalių elektros rinkomis, toliau bendrai siekia šalinti kliūtis, egzistuojančias tarp sistemų. Kita vertus, vis dar išlieka sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais klausimais. Lietuva, Latvija ir Estija yra tvirtai apsisprendusios siekti sinchronizacijos su Europa, nes istoriškai jų elektros perdavimo tinklai iki šiol yra valdomi iš Maskvos.
 
Baltijos ir Šiaurės šalių energetikos strategijų konferenciją organizuoja Europos elektros perdavimo sistemos operatorius vienijanti asociacija ENTSO ir trys Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai: „Litgrid“ (Lietuva), „Augstsprieguma tÏkls“ (Latvija) ir „Elering“ (Estija). 
 
Į viršų