Naujienos ir įvykiai

2017-07-31

Augo elektros importas iš Latvijos ir Lenkijos

Praėjusią savaitę, liepos 24-30 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 37,85 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina buvo 23 proc. aukštesnė, o su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – 6 proc. mažesnė. 
 
Lietuvoje importuota 85 suvartotos elektros, 34 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 41 proc. elektros – iš trečiųjų šalių ir 17 proc. – iš Lenkijos. Praėjusią savaitę Lietuvoje daugiau gamino Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir vietos elektrinės pagamino trečdaliu daugiau elektros nei ankstesnę savaitę. Estijoje gamyba smuko dešimtadaliu, o Latvijoje tris dienas iš eilės dirbo Rygos antroji šiluminė elektrinė ir bendra gamyba augo 6 proc. Baltijos šalyse 70 proc. elektros buvo pagaminta šiluminėse elektrinėse, 21 proc. – hidroelektrinėse ir 9 proc. – vėjo elektrinėse. 
 
Kaip skelbiama „Nord Pool“ informacinėje sistemoje, po sausumos kabelio remonto „NordBalt“ planuojama įjungti naktį iš rugpjūčio 1-osios į rugpjūčio 2-ąją. 
 
Liepos 24-30 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 29 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 18 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 16 proc., o Lietuvos kryptimi - 65 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų