Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2020 rugpjūčio 3

„Litgrid“: Lietuvos dalinio izoliuoto darbo bandymas sklandžiai užbaigtas

 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ informuoja, kad šį savaitgalį (rugpjūčio 1-2 dienomis) atliko dalinį technologinį Lietuvos izoliuoto darbo bandymą. Jis įvyko sklandžiai ir jau yra užbaigtas. Pirminiai bandymo rezultatai rodo - šalies elektros energijos gamintojai rimtai ruošiasi ir yra tinkamai pasirengę avariniu režimu dirbti izoliuotai ir valdyti dažnį bei reaguoti į jo pokyčius, jei to prireiktų.
 
 
2020 rugpjūčio 3

„Litgrid“ ir PSE įgyvendinti jūrinės elektros jungties projektą padės „ILF Consulting Engineers“

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir PSE elektros jungties „Harmony Link“ projekto įgyvendinimui pasitelks Austrijos kapitalo tarptautinę grupę „ILF Consulting Engineers“.
2020 liepos 27

„Litgrid“ pristatė, kokių elektros pajėgumų Lietuvai reikės ateityje: dalį jų galės užtikrinti kaupikliai

 
Augant elektros energijos poreikiui ir aktyviai plečiantis atsinaujinančių šaltinių sektoriui, patikimam šalies energetikos sistemos darbui reikės mažiausiai 340 MW naujų, lanksčių ir rinkai prieinamų elektros energijos gamybos galios pajėgumų. Dar 200 MW elektros energijos poreikį, būtiną stabiliam sistemos darbui, papildomai galėtų užtikrinti specialūs energijos kaupikliai – baterijos.
 
2020 liepos 24

„Litgrid“ investicijos į tinklą: suplanuota 16 viešųjų pirkimų

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ per šiuos metus planuoja paskelbti 16 transformatorių pastočių rekonstrukcijos viešųjų pirkimų. Planuojama, kad bendros investicijos į numatytus planinius tinklo atnaujinimo darbus sieks apie 50 mln. Eur.
 
2020 liepos 23

„Litgrid“ atliks dalinį izoliuoto darbo bandymą

 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ informuoja, kad šių metų rugpjūčio 1-2 dienomis atliks dalinį technologinį izoliuoto darbo bandymą. Jo metu bus testuojama šalies elektros energijos generatorių veikla ir pasirengimas reaguoti į sistemos režimo pokyčius. Lietuvos vartotojams šis bandymas poveikio neturės.
 
2020 liepos 22

KTU adekvatumo studijos viešoji konsultacija

Šia studija atnaujinamas 2019 m. atliktas Lietuvos elektros energetikos sistemos (toliau - LEES) adekvatumo vertinimas. 
2020 liepos 16

Baltijos šalių elektros sistemos dispečerių treniruotėje – ir nuo Rusijos bei Baltarusijos izoliuoto darbo scenarijus

Baltijos šalių elektros sistemos operatorių dispečeriai kasmetiniuose mokymuose treniravosi koordinuoti veiksmus savarankiškai valdant elektros sistemas, taip pat ir izoliuoto nuo Rusijos bei Baltarusijos tinklų darbo atveju. Lietuvos „Litgrid“, Latvijos „Augstspriegumatikls“ (AST) ir Estijos „Elering“ darbuotojai pirmą kartą dėl Covid-19 pandemijos nuotoliniu būdu organizuotose mokymuose sėkmingai pasiekė numatytus tikslus.
 
2020 liepos 13

Atsakymai į klausimus po viešo seminaro-diskusijos dėl Raida 2050 studijos

2020 birželio 11 dieną vyko viešas internetinis seminaras-diskusija, kurio tikslas – pristatyti rengiamos Lietuvos elektros energetikos sistemos raidos iki 2050 metų studijos scenarijų sudarymo prielaidas. Skaidres pristatė ir į klausimus atsakinėjo LITGRID AB konsultantai, bendrovės DNV GL Norvegijos padalinio atstovai, laimėję konkursą rengti 2020-2050 m. Lietuvos elektros energetikos sistemos raidos scenarijų sudarymo studiją.
2020 liepos 3

„Litgrid“ skelbia konkursus elektros perdavimo linijų rekonstrukcijai Vakarų Lietuvoje ir pasienyje su Kaliningradu

 
Kryptingai siekiant strateginio Lietuvos tikslo – sinchronizacijos su Vakarų Europos tinklais, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradeda dviejų projektui svarbių linijų su Latvija ir Kaliningradu rekonstrukciją. Paskelbti konkursai 330kV elektros perdavimo linijų Klaipėda-Grobinė ir Jurbarkas-Bitėnai rekonstrukcijos projektavimo ir rangos darbams.
 
2020 liepos 3

Liepos 13 d. Neringoje 10 valandų nebus tiekiama elektra

 
Dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto ir perdavimo linijos perjungimo darbų, liepos 13 d. 10-čiai valandų bus atjungtos Klaipėdoje esanti Marių ir Kuršių Nerijoje esanti Juodkrantės transformatorių pastotės. Dėl to nebus techninių galimybių Kuršių Nerijoje tiekti elektros energiją ESO skirstymo tinkle.
 
Į viršų