Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Energetikos sistema

Titulinis puslapis > Energetikos sistema > ES tinklo kodeksai

ES tinklo kodeksai

Įgyvendinant trečiąjį Europos Sąjungos energetikos paketą siekiama, kad elektros rinkų ir elektros sistemos veikimą reglamentuojančios taisyklės būtų vienodos, visoje ES užtikrintų tas pačias pasirinkimo teises vartotojui, sąžiningas elektros kainas, švarią energiją ir energijos tiekimo saugumą. Elektros sektoriuje efektyvesnį ir koordinuotą trečiojo energetikos paketo įgyvendinimą užtikrina Tinklo kodeksai. Jais aiškiai reglamentuojamos taisyklės visiems elektros rinkos dalyviams, siekiant užtikrinti efektyvų esamos ir būsimos infrastruktūros panaudojimą, efektyvų rinkų veikimą bei tinkamą elektros perdavimo sistemos valdymą. 
 
Tinklo kodeksais siekiama:
-      Padėti kurti vidaus elektros rinką Europos Sąjungoje;
-      Padidinti rinkos dalyvių konkurenciją suvienodinant taisykles;
-      Padidinti energijos tiekimo saugumą nustatant naujus reikalavimus.
 
Tinklo kodeksai skirstomi į tris rūšis: rinkos kodeksai, sistemos valdymo kodeksai ir prijungimo kodeksai.
 
Šiuo metu visi 8 Tinklo kodeksai yra patvirtinti ir įsigalioję. Tačiau dar ne visi yra taikomi, kadangi Tinklo kodeksai nustato skirtingus jų nuostatų taikymo pradžios terminus. 
 
Tinklo kodeksus rengė Europos perdavimo sistemos operatorių asociacija ENTSO-E. Lietuvoje už Tinklo kodeksų įgyvendinimą yra atsakingas Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius LITGRID AB. Konkrečiai tai pasireiškia Tinklo kodeksuose nustatytų metodikų, sąlygų ir reikalavimų (nacionaliniu ar regioniniu mastu) parengimą, koordinavimą regioniniu lygiu su Baltijos šalių perdavimo sistemos operatoriais bei pateikimu nacionalinei reguliavimo institucijai tvirtinti.
 
Šiame puslapyje skelbiamos tik tos metodikos, kurios buvo patvirtintos nacionalinio reguliatoriaus - Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos.
Į viršų