Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Energetikos sistema

Perdavimo tinklas

„Litgrid“ ‒ kelias nuo elektros energijos gamintojo iki paskirstymo vartotojams
Perdavimo tinklas
 
„Litgrid“ yra elektros perdavimo sistemos operatorius (PSO). Įmonė valdo Lietuvos elektros perdavimo tinklą ir atsako už jo plėtrą.
 
Pagrindinė mūsų funkcija – užtikrinti veiksmingą ir patikimą Lietuvos elektros sistemos darbą. Vykdydami šią funkciją, rūpinamės šalies elektros sistemos vientisumu, suderinamumu bei perdavimo tinklo ir jungiamųjų linijų su kitomis elektros sistemomis valdymu, jų eksploatavimu ir koordinuota plėtra.
 
Lietuvos 400–330–110 kV įtampos elektros perdavimo tinklas apima 237 transformatorių pastotes ir skirstyklas bei 7246,5  km elektros perdavimo linijų. 400 kV transformatorių įrengtoji galia – 768 MW, 330 kV transformatorių įrengtoji galia – 4400 MW, o 110 kV transformatorių – 92,6 MW.
 
Perdavimo tinklo valdymas ir plėtra

Aukštos įtampos elektros perdavimo tinklo naudotojams teikiame elektros perdavimo paslaugą, užtikriname lygiavertes prisijungimo prie perdavimo tinklo ir naudojimosi juo sąlygas. Be to, organizuojame vartotojų, skirstytojų ir gamintojų įrenginių prijungimus prie perdavimo tinklo, vykdome ir prižiūrime perdavimo tinklo elektros energijos apskaitą.
 
„Litgrid“ atsako už patikimą Lietuvos elektros sistemos perdavimo tinklo, jungiamųjų linijų ir kitų elektros sistemų darbą. Mes realiu laiku valdome nacionalinį elektros energijos balansą, užtikriname elektros energijos kokybę perdavimo tinkle. Lietuvos elektros perdavimo tinklas puikiai sujungtas su kai kuriomis kaimyninėmis elektros energetikos sistemomis: Lietuvą su Latvija jungia keturios 330 kV ir trys 110 kV elektros linijos, su  Baltarusija jungia penkios 330 kV ir septynios 110 kV elektros linijos, su Kaliningrado sritimi – trys 330 kV ir trys 110 kV elektros linijos, su Švedija – vienas 300 kV nuolatinės srovės kabelis, o su Lenkija – dvi 400 kV linijos.
 
Bendrovė teikia ir papildomas paslaugas, reikalingas saugiam, patikimam ir kokybiškam elektros sistemos darbui. PSO užsiima elektros perdavimo tinklo topologijos planavimu ir koordinavimu, sutrikimų, avarijų prevencija ir likvidavimu. „Litgrid“ užtikrina, kad perduodamos elektros energijos kokybė atitiktų standartus.
 
Mes veikiame taip, kad perdavimo tinklas Lietuvoje funkcionuotų efektyviai, patikimai ir saugiai aplinkos apsaugos požiūriu.
 
„Litgrid“ kasmet planuoja Lietuvos elektros perdavimo tinklo plėtrą, rekonstruoja tinklo įrenginius – aukštos įtampos elektros perdavimo linijas, transformatorių pastotes, tiesia naujas aukštos įtampos oro ir kabelines elektros linijas. Be to, įmonė įgyvendina šalies strateginį siekį – perorientuoti elektros sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos elektros tinklais.
 
Į viršų