Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Elektros rinka ir plėtra

Titulinis puslapis > Elektros rinka ir plėtra > Bendra Europos elektros rinka

Bendra Europos elektros rinka

Europos Sąjungai reikia konkurencingos, integruotos ir mobilios bendros energijos rinkos. Energija turi tapti įprasta konkurencinga preke, pasiekiančia vartotoją ten, kur kyla jos poreikis.
 
ES Vadovų tarybos nustatytas terminas bendrai Europos energijos rinkai sukurti – 2014 m.
 
Bendrą Europos elektros rinką intensyviai kuria ENTSO-E ir Europos elektros biržos, įgyvendindamos vadinamąjį regioninių rinkų sujungimo PCR (angl. Price coupling of regions)  projektą.
 
Šiame projekte aktyviai dalyvauja „Nord Pool“ elektros birža, sėkmingai veikianti ir Lietuvoje. Kurdami bendrą Baltijos šalių elektros rinką, integruodami ją į Šiaurės šalių elektros rinką, tiesdami jungtis su Švedija ir Lenkija bei įgyvendindami ruošiamus tinklo kodeksus, tapsime neatsiejama PCR ir bendros Europos elektros rinkos dalimi. Bendra Europos elektros rinka didins likvidumą, efektyvumą ir socialinę gerovę.
 
Daugiau informacijos apie PCR galite rasti biržų tinklalapiuose:
 
Atnaujinta 2019-01-03
 
Į viršų