Tinklo plėtra

Strateginiai projektai

Šiuo metu Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos elektros sistemos yra Rusijos elektros sistemos operatoriaus valdomos sistemos IPS/UPS dalys. Tačiau Lietuva ir Baltijos šalys siekia tapti savarankiška decentralizuotos Europos elektros sistemos dalimi ir pereiti prie skaidrių europietiškų elektros sistemos valdymo standartų.
 
Svarbiausias „Litgrid“ strateginis prioritetas yra integracija į Europos elektros sistemą. Ruošiantis svarbiausio energetinio savarankiškumo tikslo įgyvendinimui – Lietuvos elektros sistemos sujungimui su Europos elektros sistema, „Litgrid“ įgyvendino svarbiausius strateginius elektros jungčių projektus „LitPol Link“ ir „NordBalt“, sujungusius Lietuvos ir Lenkijos bei Švedijos elektros tinklus. 
 
„Litgrid“ taip pat plėtoja elektros rinką, siekia užbaigti Lietuvos elektros rinkos integraciją į bendrą Šiaurės Europos rinką, o vėliau – integraciją į visos Europos elektros rinką. 
 
Projektams, žinomiems kaip bendro intereso projektams (angl. Projects of Common Interest, trumpiau CPI), suteikiamas aukščiausio prioriteto statusas. Jie leidžia Europos Sąjungos valstybėms-narėms integruotis į energetikos rinką, diversifikuoti energetikos šaltinius ir sudaro galimybes panaikinti energetinę izoliaciją. Bendro intereso projektų sąrašas atnaujinamas kas dvejus metus.
 
Sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais projektas įtrauktas į PCI 3 sąrašą bei teikiamas kaip kandidatas į ES PCI 4 sąrašą. Įtraukimas į PCI sąrašą yra būtina sąlyga ES paramos gavimui pagal CEF programą.
 
Visas bendro intereso projektų sąrašas yra čia
 
Atnaujinta 2019-01-04
 
Į viršų